خط کش اهمی LTM

خط کش اهمی سری LTM

خط کش پتانسیومتری LTM

خط کش اهمی LTM یکی از تولیدات شرکت آتک سنسور ترکیه است که از طول 5 سانت تا طول 120 سانت تولید می گردد. البته شرکت آتک سنسور ترکیه مدلهای دیگری همچون LTC , LTP , LT , LTR نیز تولید می نماید .

جهت خرید و مشاوره با شماره تلفن 02166393900 تماس بگیرید.

عمر خط کش اهمی LTM

از آنجا که درخط کش های اهمی یک قسمت ثابت و یک قسمت متحرک وجود دارد که بروی قسمت ثابت سر میخورد ( میلغزد) برای این خط کش ها عمر تعریف می شود که بر اساس تعداد حرکت می باشد در مورد این سری از خط کش ها عمر حدود یکصد میلیون بار حرکت می باشد.

ولتاژ تغذیه خط کش اهمی LTM

همانطور که می دانید خط کش اهمی سری LTM همانند یک پتانسیومتر عمل می کند و عملکرد آن در مدار بصورت تقسیم کننده ولتاژ است .بعبارت دیگر وقتی یک ولتاژ به دوسر خط کش متصل می کنیم ولتاژ سر وسط خط کش بخشی از کل ولتاژ و مقدار آن متناسب با فاصله است. بنابراین تعریف ولتاژ کار این خط کش می تواند توسط کاربر انتخاب شود و حداکثر می تواند 42 ولت باشد.

دقت فرمایید که ولتاژ کاری خط کشهای LTM-A و LTM-V ثابت و برابر 24 ولت است .

شکل فیزیکی خط کش LTM

خط کش اهمی LTM

 

ابعاد خط کش اهمی LTM

ابعاد خط کش LTM

 

جدول ابعاد خطکش های اهمی آتک سنسور

ابعاد خط کش آتک سنسور

 

دمای کارکرد خط کش پتانسیومتری LTM

این خط کش را می توان در محیطی با دمای منهای سی درجه تا بعلاوه یکصد درجه سانتیگراد بکار گرفت.

نصب خط کش اهمی LTM

این خط کش توسط دو یا سه بست مخصوص که همراه خط کش می باشد نصب می گردد بست ها و خطکش طوری طراحی شده که به شما امکان می دهد بعد نصب بتوانید خط کش را در طول جابجا و تنظیم نمایید .

خط کش مطلق یا ابسولوت ABSOLUTE

اندازه گیری در این خط کش از نوع مطلق یا ابسولوت ABSOLUT است (بزودی مطلبی در مورد ابسولوت و افزایشی خواهم نوشت ولی) بارزترین تفاوت و یا مزیت خط کش ابسولوت این است که با قطع و وصل شدن برق موقعیت خود را گم نمی کند. این موضوع یکی از دلایلی است که مشتریان مایل به استفاده از این خط کش هستند.

خط کش اهمی LTM – حداکثر سرعت حرکت

برای خط کشها یک حداکثر سرعت تعریف می شود چرا که عوامل الکتریکی یا مکانیکی این سرعت را محدود می کند .خط کش های سری LTM حداکثر می توانند با سرعت 5 متر بر ثانیه حرکت نماید که تقریبا برای تمامی پروژه ها مناسب است.

خط کش اهمی LTM چگونه کارمی کند؟

وقتی شافت این خطکش را به بیرون می کشیم و یا به داخل می رانیم میزان مقاومت یا RESISTANCE بین سر وسط با سر کنار تغییر می کند از آنجا که این تغییر متناسب با میزان جابجایی است پس با اندازه گیری مقاومت می توانیم میزان جابجایی را مشخص کنیم.

موارد کاربرد خط کش اهمی LTM

این خط کش در دستگاه تزریق پلاستیک ، ماشین آلات خم کاری ، ماشین آلات سنگبری ، دستگاه اره نواری ،ماشین آلات نساجی و....کاربرد دارد جهت اطلاعات بیشتر مطلب مربوط به (موارد کاربرد خط کش های اهمی) را مطالعه فرمایید .

مدلهای مشابه خط کش اهمی LTM

شرکت آتک سنسور ترکیه خطکشهای متنوعی از نوع اهمی یا پتانسیومتری تولید کرده است که از نظر الکتریکی مشابه و از نظر شکل فیزیکی متفاوت هستند .و با توجه به نوع ماشین و کاربرد انتخاب می شوند . خط کش LFR ، خط کش LTK ، خط کش LTP ، خط کش LTR ، خط کش LT ، خط کش LF ، خط کش LTC از این نمونه ها میباشد.

نمایشگر مناسب خط کش اهمی LTM

شرکت آتک سنسور نمایشگر ALP94 ، نمایشگر ALP77 ، نمایشگر ALP44 ، نمایشگر EPA100 ، نمایشگر EPA200 ، نمایشگر EPA300 را برای اتصال به این خط کش ها تولید کرده است .البته می دانیم که این خط کش قابلیت اتصال به P.L.C و دیگر کنترل کننده ها را نیز دارد .در این نمایشگر ها علاوه برنمایش میزان جابجایی ، امکاناتی جهت کنترل ماشین نیز در نظر گرفته شده . همچین این نمایشگر ها دارای خروجی های مختلف جهت اتصال به P.L.C و دیگر کنترل کننده ها را دارد 

مقدار مقاومت و یا کیلو اهم خط کش اهمی LTM

مقدار مقاومت این خط کش 5 کیلو اهم و یا ده کیلو اهم می باشد .معمولا خط کش های با طول کوچکتر   5kΩ و خط کشهای بزرگتر   10 kΩ  هستند . البته مقدار مقاومت خط کش تاثیری در میزان اندازه گیری ندارد زیرا همواره خط کش ها بصورت سه سیم استفاده می شوند .

مدارک فنی خط کش اهمی سری LTM

دیتاشیت خط کش پتانسیومتری lvdt

جهت دریافت اطلاعات بیشتر مقاله خط کش های LTM و مقاله خط کش های اهمی ساخت شرکت آتک سنسور را مطالعه فرمایید.

 

 

بازنگری ها

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید