خرید خط کش دیجیتال

جهت خرید و اطلاع از قیمت و مشاوره با شماره تلفن 02166393900 و یا 09121473023 تماس بگیرید.


خط کش دیجیتال مغناطیسی MLS110

خط کش دیجیتال MLC320 آتک سنسور

خط کش دیجیتال MLC310 آتک سنسور

خط کش دیجیتال سری LTS

خط کش دیجیتال سینو ka300

خطکش دیجیتال سینو KA500

خطکش دیجیتال سینو KA600

خط کش دیجیتال نوری ALS4

خطکش دیجیتال نوری ALS5

خط کش دیجیتال نوری ALS6

خط کش دیجیتال MLC520

خط کش دیجیتال آتک سنسور MLC410

خط کش دیجیتال MLC420 آتک سنسور

خطکش مغناطیسی B2/B5 آتک سنسور

خرید خطکش دیجیتال

خط کش دیجیتال یک سنسور اندازه گیری است که میتواند میزان جابه جایی را با دقت میکرون به ما نشون بدهد.

معمولا خط کش دیجیتال از دو قسمت تشکیل شده 1- بدنه خطکش 2- هد خط کش ، و هروقت بدنه نسبت به هد حرکت کند ما در خروجی سیگنال هایی خواهیم داشت.

سیگنال های خروجی از خط کش هم میتوانند به نمایشگر ها ، PLC ها ، CNC ها و به مدار های میکروکنترلری متصل شوند.

توضیحات بیشتر درباره خط کش دیجیتال در فیلم ( خط کش دیجیتال چیست ؟ ) آمده است.

شرکت آتک سنسور ترکیه ، خط کش های متنوعی را برای کاربرد های مختلف تولید کرده است.

نام خط کش || ویژگی ها نوری یا مغناطیسی سیگنال خروجی استاندارد Ip67 طول های قابل ارائه
خط کش دیجیتال MLC320 مغناطیسی  6 سیگنال  دارد 10 سانت تا 120 سانت
خط کش دیجیتال MLC310  مغناطیسی  6 سیگنال  دارد 10 سانت تا 20 متر
خط کش دیجیتال MLS110  مغناطیسی  6 سیگنال دارد  یک سانت تا 48 متر و سفارشی تا 100 متر  
خط کش دیجیتال MLS120  مغناطیسی 6 سیگنال  دارد یک سانت تا 48 متر و سفارشی تا 100 متر  
خط کش دیجیتال MLS130  مغناطیسی  6 سیگنال دارد  یک سانت تا 48 متر و سفارشی تا 100 متر  
خط کش دیجیتال LTS  مغناطیسی  6 سیگنال  دارد 5 سانت تا 100 سانت 
خط کش دیجیتال KA300  نوری  3 سیگنال و 6 سیگنال ندارد 7 سانت تا 102 سانت 
خط کش دیجیتال KA500  نوری  3 سیگنال و 6 سیگنال ندارد 7 سانت تا 47 سانت 
خط کش دیجیتال KA600  نوری  3 سیگنال و 6 سیگنال ندارد 1 متر تا 3 متر 
خط کش دیجیتال ALS4  نوری  6 سیگنال ندارد  5 سانت تا 100 سانت 
خط کش دیجیتال ALS5  نوری  6 سیگنال ندارد  5 سانت تا 150 سانت 
خط کش دیجیتال ALS6  نوری  6 سیگنال ندارد  110 سانت تا 3 متر 
خط کش دیجیتال MLC410  مغناطیسی  6 سیگنال دارد  10 سانت تا 4 متر 
خط کش دیجیتال MLC420  مغناطیسی  6 سیگنال دارد  10 سانت تا 2 متر 

 

خط کش نوری KA300 / KA500 / KA600

خط کش نوری های سری ka300 و ka500 و ka600 ساخت شرکت سینو sino چین است که از نوع نوری یا همان optic است که در رزولوشن های مختلف از جمله ۵ میکرون و ۱ میکرون تولید و عرضه میشود. البته این سه مدل خط کش از نظر ابعاد فیزیکی با یکدیگر تفاوت دارند. برای مثال خط کش سری ka500 دارای ابعاد فیزیکی کوچک تری نسبت به ka300 و ka600 دارد که مناسب نصب در جاهایی هست که محدودیت فضا داریم. مثلا یک خط کش ۴۷ سانت از سری ka300 دارای ابعاد بزرگ تری نسبت به خط کش ۴۷ سانت ka500 دارد. برای بررسی دقیق تر میتوانید از لینک های ابتدای همین صفحه وارد محصول مورد نظر بشید و دیتاشیت محصول رو دانلود کنید و ابعاد فیزیکی رو مشاهده و بررسی کنید تا متوجه تفاوت های بین سری های ka300 و ka500 و ka600 شوید.

خط کش نوری KA300 / KA500 / KA600

 

خط کش نوری 

شرکت آتک سنسور Ateksensor ترکیه نیز خط کش های نوری optic را تولید میکند که در ۳ مدل als4 و als5 و als6 ارائه میشود. این سه مدل هم مانند خط کش های سینو، تفاوت آن در ابعاد فیزیکی آن است که مدل als5 دارای ابعاد کوچک تری نسبت به als4 و als6 دارد و همچنین طول های بلند نیز جزو مدل als6 است. برای این دسته از خط کش ها نیز توصیه میشود که به صفحه محصول مراجعه کنید و دیتاشیت آن هارا مشاهده و بررسی کنید. این سری از خط کش ها نیز در طول و رزولوشن های گوناگون تولید و عرضه میشود. از جمله رزولوشن های پر مصرف مانند یک میکرون و ۵ میکرون.

خط کش نوری

 

خط کش دیجیتال LTS

این مدل از خط کش، به دلیل شبیه بودن به سیلندر، به خط کش سیلندری نیز معروف است که از طول ۵ سانتیمتر تا ۱۰۰ سانتیمتر قابل ارائه است. این مدل از خطکش در رزولوشن های گوناگونی تولید و عرضه میشود. همچنین دارای ۶ سیگنال خروجی نیز میباشد. ولتاژ کاری آن هم به صورت مولتی ولت است (HPL). این خط کش به دلیل داشتن قرقری در دو سر خود، میتواند انحراف های زیادی را خنثی سازد. این مدل از خط کش ها به دلیل ساختاری که دارند دارای استاندارد IP67 است و دمای کاری آن نیز از منفی ۲۵ تا مثبت ۸۵ درجه سانتی گراد است.

خط کش دیجیتال LTS

 

خط کش دیجیتال MLC310

خط کش دیجیتال MLC310 که ساخت شرکت آتک سنسور ترکیه است و دارای استاندارد IP67 است.

این سری از خطکش، از طول ۱۳۰ سانت تا ۴ متر میتواند تولید شود. البته این به این معنی نیست که تمامی اندازه ها در فروشگاه موجود است. طول های مورد نیاز شما در صورتی که موجود نباشد میتوان سفارش گذاری کرد.

این مدل در رزولوشن های گوناگون تولید شده که رزولوشن ۱ و ۵ آن جزو پرفروش ترین مدل ها است. همچنین تمامی خط کش های موجود در فروشگاه ۶ سیگنال (A , B , Z, Ā , B̄ , Z̄) است. این خط کش ها معمولا دارای ۳ مترکابل هستند که اگر نیاز به کابل بیشتر داشته باشید به راحتی میتوانید کابل سیار را از فروشگاه تهیه کنید. دمای کاری این خط کش از منفی ۲۵ درجه سانتی گراد تا ۸۵ درجه سانتی گراد است. ساختار این خط کش از نوع مغناطیسی بوده و همین موجب میشود که در محیط های آلوده بتواند راحت تر کار کند و نیاز به سرویس و نگهداری خیلی خاصی ندارد. همچنین طول عمر بالایی نیز دارد. این مدل خطکش در بسته بندی خود، کاور آلمینیومی و براکت نصب نیز دارد که به شما داده خواهد شد. خط کش های موجود در فروشگاه عموما مدل hpl است به معنی اینکه ولتاژ کاری آن از ۵ ولت تا ۳۰ ولت است.

خط کش دیجیتال MLC310

 

خط کش دیجیتال MLC320

خط کش دیجیتال MLC320 نیز ساخت شرکت آتک سنسور ترکیه است و دارای استاندارد IP67 است و بسیار شبیه به خط کش MLC310 است. از لحاظ ظاهری بسیار شبیه بوده و تنها فرق آن ها طول تولید شده آن ها است. این سری از خطکش، از طول ۱۰ سانت تا ۱۲۰ سانت تولید شده اند که اگر به طول بزرگ تر نیاز دارید باید از مدل MLC310 خریداری کنید. این مدل در رزولوشن های گوناگون تولید شده که رزولوشن ۱ و ۵ آن جزو پرفروش ترین مدل ها است. همچنین تمامی خط کش های موجود در فروشگاه ۶ سیگنال ( A , B , Z, Ā , B̄ , Z̄ ) است. این خط کش ها معمولا دارای ۳ مترکابل هستند. درصورتی که نیاز به کابل رابط داشته باشید میتوانید از فروشگاه کانون ابزار تهیه و استفاده کنید. دمای کاری این خط کش نیز مانند مدل MLC310 از منفی ۲۵ تا مثبت ۸۵ درجه سانتی گراد است. همانطور که گفته شد به دلیل مغناطیسی بودن و داشتن IP67، میتواند در محیط های آلوده کار کند و نیاز به سرویس دوره ای خاصی ندارد. این مدل خطکش در بسته بندی خود، کاور آلمینیومی و براکت نصب نیز دارد که به شما داده خواهد شد.

خط کش دیجیتال MLC320

 

خط کش مغناطیسی MLS110 / MLS120 / MLS130

خط کش مغناطیسی سری MLS110 و MLS120 و MLS130 از محصولات دیگر شرکت آتکسنسور ترکیه است که شکل ظاهری آن با تمام خط کش های معرفی شده فرق میکند و دارای ابعاد کوچک تری است. این خط کش ها به همراه نوار مغناطیسی استفاده میشود و بدون نوار عملا کارایی ندارد. نوار این خط کش میتواند از یک سانت تا ۴۸ متر و سفارشی تا ۱۰۰ متر باشد. هر سه مدل دارای استاندارد IP67 است و ۶ سیگنال خروجی دارد. این خط کش ها در رزولوشن های گوناگون از جمله ۱ میکرون و ۵ میکرون موجود است. تنها تفاوت بین این سه مدل، شکل ظاهری و نحوه بسته شدن آنها است.

خط کش مغناطیسی MLS110 / MLS120 / MLS130

انکودر خطی نواری

 

خرید انکودر خطی

انکودر خطی ترجمه شده ی Linear scale است. در واقع به خط کش دیجیتال، انکودر خطی نیز میگویند.

خرید انکودر خطی

 

انکودر خطی نوری

انکودر خطی یا همان خط کش دیجیتال می تواند نوری و مغناطیسی باشد که این دو مفهوم مربوط به ساختار داخلی آن است. فروشگاه کانون ابزار، انکودر خطی در مدل نوری و هم در مدل مغناطیسی دارد. یکی از مزایا انکودر خطی مغناطیسی این است که به دلیل اینکه اساس کار آن مغناطیسی است، در مقابل آب و گرد و خاک بسیار مقاوم تر از انکودرهای خطی نوری است.

 

انکودر خطی مغناطیسی

برای مثال انکودر خطی MLC320 شرکت آتک سنسور به دلیل اینکه ساختار آن مغناطیسی است، دارای استاندارد IP67 است و در برابر آب و گرد و خاک مقاوم است.

انکودر خطی مغناطیسی

 

انواع اینکودر خطی

انکدرها با تکنولوژی های ساخت متفاوت، شکلهای فیزیکی متنوع، رزولیشن و ولتاژهای مختلف و... تولید می گردد. که در بالای همین صفحه میتوانید آن ها را مشاهده کنید.

انکودر خطی مغناطیسی

 

رزولوشن انکودر خطی

انکودر های خطی در رزولوشن های گوناگونی تولید شده است. که بسته به نیاز خود میتوانید آن را خریداری کنید.

انکودر خطی را میتوان به نمایشگر دیجیتال، PLC و سایر دستگاه هایی که ورودی دیجیتال دارند متصل کرد و مقادیر را مشاهده و پروسس کرد.

وصل کردن انکودر خطی به نمایشگر

 

انکودر خطی و ولتاژ کاری آن

در هنگام اتصال انکدر خطی به نمایشگر دیجیتال و یا PLC باید به این نکته اشاره کرد که ولتاژ مورد نیاز اینکودر خطی به چه صورت است. اکثر انکدر خطی های شرکت آتک سنسور، به صورت HPL است، به این معنی که ولتاژ 5 تا 30 ولت را ساپورت میکند. همین امر باعث میشود که بتوان از انکودر خطی آتک سنسور در اکثر پروژه ها استفاده کرد و نگران ولتاژ تغذیه انکودر نبود.

 

سیگنال های خروجی خط کش دیجیتال

معمولا خط کش های شرکت آتک سنسور و سینو در مدل های سه سیگنال و شش سیگنال ارائه میشود که تمام خط کش های آتک سنسور در فروشگاه کانون ابزار به صورت شش سیگنال بوده و سینو به صورت سه سیگنال و یا شش سیگنال موجود است. یکی از تفاوت های خطکش های شش سیگنال و سه سیگنال، تعداد سیم های خروجی آن ها است که در شش سیگنال هشت سیم و در سه سیگنال پنج سیم خارج شده است.

سیگنال A سیگنال B سیگنال Z ولتاژ ورودی صفر ولت (زمین) سیگنال Ā سیگنال B̄ سیگنال Z̄
خط کش شش سیگنال
خط کش سه سیگنال