الماس تراشکاری

اینسرت تراشکاری

اصطلاح الماس تراشکاری به یک ابزار برشی تراشکاری اطلاق می شود که برای تراشیدن فلزات سخت بکار برده می شود . الماسها یا اینسرت ها از مخلوط پودر کارباید فلزاتی چون تیتان ؛ مولیبدان ؛وانادیم و ... با کبالت ساخته می شوند .

 الماسها بسیار سخت بوده و مقاومت آنها در مقابل سایش بسیار زیاد است و سختی خود را تا نهصد درجه سانتیگراد حفظ می کنند .

 

اینسرت چیست ؟

اینسرت یا insert همان الماس تراشکاری است لغت اینسرت تداعی کننده لغت insert است که بفراوانی در کاتالوگها بچشم می خورد .

 

معایب الماس تراشکاری

الماسهای تراشکاری در مقابل ضربه ضعیف هستند همچنین در مقابل خنک کاری سریع ضعف دارند . الماسها بایستی بطور پیوسته و یکنواخت خنک گردد .اگر با قطع شدن مایع خنک کاری الماس داغ شود با خنک کاری سریع لب پر می شود. الماسها قابل تیز کردن نیستند و بعد از کند شدن همه لبه های آن بایستی تعویض گردد.

 

مزایای الماس تراشکاری

سطح تراشخورده بوسیله الماسها یا اینسرت ها بسیار صیقلی هستند همچنین فلزات سخت و فلزات ریخته گری شده با این الماسها قابل تراش هستند .نیاز به تیز کردن ندارند و بسادگی تعویض می گردند .و معمولا دارای چند لبه هستند و هر لبه می تواند مدتی کار نماید .آماده سازی رنده جدید نسبت به الماسهای جوشی بسیار سریعتر و بی درد سرتر هستند .

 

الماس مولتی گرید

گرید الماس معرف این است که با این الماس چه فلزاتی را می توان تراش ؛ برای تراش فلزات مختلف بایستی علاوه بر شکل ؛ اندازه ؛ ضخامت و... به گرید نیز توجه نمود . الماس مولتی گرید به الماسی اطلاق می گردد که طیف وسیعی از گرید ها را پوشش می دهد .

 

الماس استوک یا کارکرده

در بسیاری از فروشگاهها الماس یا اینسرت کارکرده یا استوک بفروش میرسد بخشی از این الماسها را در اینجا ( اینسرت ها ) ببینید .

قیمت الماس استوک 

با تماس با یکی از فروشگاههای ثبت شده در سایت ما از قیمت روز الماس استوک مطلع شوید . تعداد زیادی الماس استوک آماده فروش است . برای دیدن فروشگاهها اینجا ( اینسرت ها) کلیک کنید. 

ایران تهران شادآباد

اگر شما نیز فروشنده الماس (اینسرت ) هستید با شماره 09398473023 از طریق واتزآپ با ما در تماس باشید .

لینک این محصول ( insert ) .

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

چاپ