تعمیر دستگاه تراشکاری

دستگاه تراش TN50 یک از فراوان ترین دستگاههای تراشکاری در ایران می باشد و طرفداران زیادی دارد .دستگاه تراش تبریز دارای قسمتهای مختلفی است که هر قسمت به نوبه خود نیاز به تعمیر دارد .

 

 تعمیر برق دستگاه تراش تبریز TN50

معمولا سیستم برق دستگاه تراش در مقایسه با تابلو برق فرزها و بورینگها و... خیلی پیچیده نیست و معمولا توسط تعمیرکاران محلی انجام می گردد .اگر چه بهتر است این تعمیر توسط برقکاران ویژه ماشین افزار انجام گردد تا موارد خاص که در بر گیرنده ایمنی و دوام ماشین است رعایت گردد .این موضوع خصوصا در مورد دستگاههای تراش که دارای ترمز برقی هستند مهم است .

 

تعمیر گیر بکس اصلی تراش تبریز 

گیربگس اصلی نیروی خود را از یک موتور سه فازه می گیرد و بعد از اعمال تغییر سرعت به اسپیندل (سه نظام) اعمال می گردد . گیربکس اصلی طوری طراحی شده که بوسیله تغییر اهرمها بتوان سرعتهای مختلفی را به اسپیندل اعمال نمود . از آنجا که نیاز به چپ و راست گشتن سه نظام است ، کلاجهای های چپ و راست و یا بقول تراشکارها رو  و  وارو این وظیفه را بعهده دارد .

 

تعمیر هداستوک  HEAD STOCK دستگاه تراش تبریز 

هد استوک در حقیقت نگهدارنده اسپیندل ( سه نظام و محور آن ) است . محور اسپیندل بوسیله یک رولبرینگ قابل تنظیم از نوع NNK از جلو و توسط یک بلبرینگ کف گرد در عقب نگهداری می شود . شاید مهمترین و حساسترین قسمت دستگاه تراش تبریز تنظیم این بلبرینگ باشد .تنظیم دقیق این بلبرینگ علاوه بر تاثیر مثبت روی کیفیت سطح تراشیده شده موجب افزایش عمر این رولبرینگ ها می گردد. به جهت قیمت قابل توجه ای بلبرینگ ها و همچنین دستبابی به کیفیت سطح تراشیده شده توصیه می گردد تنظیم این رولبرینگ ها را به افراد خبره بسپارید . سفت کردن بیش از حد این بلبرینگ ها موجب داغ کردن و خراب شدن بلبرینگ ها می گردد و شل بودن آن باعث کاهش شدید کیقیت سطح تراشیده شده می گردد . مهره های تنظیم این بلبرینگ ها از دریچه پشت هد استوک که معمولا پشت تابلو برق دستگاه تراش قرار دارد قابل دسترسی است .   مطلب مربوط به روغن کاری این بلبرینگ ها در مقاله روغن کاری ( tn50  lubrication ) مطالعه فرمایید .

 

تعمیر گیربکس اصلی تراش تبریز TN50

 در این قسمت توصیه هایی را در رابطه نگهداری ماشین مرور می کنیم امید است با بکار گیری این مطالب تعمیرات مربوط به گیربگس ماشین شما بشدت کاهش یابد .

 

روغنکاری گیربکس اصلی تراش تبریز  TN50

یکی از مهمترین خسارتها به گیربکس اصلی تراش تبریز زمانی وارد می گردد که روغن دستگاه کم شده و یا تمام شده . آسیب پذیر ترین قسمتها ، کلاجهای ( کوپلینگهای مکانیکی ) چپ و راست ( رو  و  وارو )  و رولربرینگهای نگهدارنده اسپیندل یا گلویی است . روغن کاری بوسیله یک پمپ مکانیکی انجام می گردد . لازم است موارد زیر مرتبا کنترل گردد.

  • سطح روغن گیربکس چک شود که کم نشده باشد 
  • پمپ روغن در حال کار باشد 
  • فیلتر بموقع تعویض یا تمیز شده باشد . 

اطلاعات بیشتر در مورد سیستم روغن کاری را اینجا (  tn50  lubrication )  ببینید .

 

خط کش دیجیتال تراش تبریز TN50

بسیاری از دستگاهای تراش تبریز به خط کش دیجیتال مجهز هستند . این تجهیزات یا در کارخانه روی آن نصب شده و یا بعدا این تجهیزات خریداری شده است . در هر صورت داشتن این تجهیزات موجب بهبود کیفیت و سرعت می گردد . شما نیز می توانید این تجهیزات را به دستگاه خود اضافه نمایید . خواهشمندم در این رابطه مقالات بخش خط کش دیجیتال (   digital-scale-blog  ) را مطالعه فرمایید و یا با آقای سمنانی ( 09121473023) تماس حاصل فرمایید . در بخش مقالات مربوط به خط کش دیجیتال مطالبی در ارتباط با نگهداری بهتر از خط کش دیجیتال مطرح شده است .

اطلاعات بیشتر بزودی تقدیم می گردد .........

جهت مشاوره و یا تعمیر دستگاه تراش تبریز با آقای مبارکی ( 09124175762 )  تماس حاصل فرمایید .

 

 نام و لینک این مقاله (  تعمیر تراش تبریز   ).


اسامی شهر کارشناسانی که توانایی نصب این محصول را دارند

 

 

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

نویسنده

 مهندس سمنانی

09121473023

وایر انکدر

وایر انکدر آتک سنسور

وایر انکودر Ateksensor

خط کش اهمی

خط کش اهمی ateksensor

خط کش اهمی  Ateksensor

فروش ویژه گیره هیدرولیک

گیره هیدرولیک

فروش ویژه گیره هیدرولیک

انکدرهای شرکت آتک سنسور

خط کش دیجیتال SINO

نمایشگر دیجیتال

نمایشگر دیجیتال sino 

 

نمایشگر دیجیتال EPA100 P 220V

 

برای دیدن محصول نمایشگر دیجیتال EPA100 P 220V کلیک کنید 

 

نمایشگر دیجیتال EPA300 P 220V

برای دیدن محصول نمایشگر دیجیتال EPA300 P 220V کلیک کنید

 

 

تعمیر ماشین آلات تراشکاری

 تعمیر ماشین آلات تراشکاری و صنعتی

کاراسل ، بورینگ ، تراش ، درل، سنگ 

09124175762 - 02166394512

روتاری انکدر

   روتاری انکدر