تنظيم كلاچ دستگاه تراش تبریز

دسترسی به این کلاج ها و مهره تنظیم از طریق درپوش پشت دستگاه ( شکل زیر ) ممکن خواهد شد .این کلاج ها در کارخانه تنظیم شده و تا مدتها نیاز به تنظیم ندارد .

بعد از مدتی ممکن است اگر سه نظام توانایی لازم را از دست داد می توان کلاج را تنظیم نمود .( تاکید می کنم هدف از ارائه این مطلب فقط دادن اطلاعات عمومی است خواهشمندم تنظیم کلاج را به متخصصان آن بسپارید) .

کلاج تراش تبریز

 

برای جهت چپ گردش اسپیندل و جهت راست اسپیندل دو گلاج تعبیه شده است که اصطلاحا کلاج ''رو '' و  ''وارو '' نامیده می شود . جهت تنظیم کلاج ها ابتدا کلاج مورد نظر را شناسایی نموده و انگاه اقدام به تنظیم نمایید.

تنظیم کلاج دستگاه تراش TN50

بعد از تخلیه روغن و باز کردن درپوش و شناسایی کلاج مورد نظر ، مهره تنظیم را به اندازه پانزده درجه به سمت سفت شدن بگردانید و مجددا قفل نمایید . این میزان گردش مهره ، میزان بازی گلاج را به اندازه 0.083 میلیمتر کاهش می دهد .که معمولا این مقدار کافی است . کلاج بایستی طوری تنظیم گردد که در حالت درگیری صفحه ها روی هم نلغزد و در حالت آزاد داغ نکند . تنظیم غلط کلاج ( در هر دو طرف ) باعث داغ کردن و از بین رفتن ( سوختن و تاب برداشتن ) صفحه ها می گردد . از آنجا که تشخیص این میزان سفتی به تجربه نیاز دارد توصیه می کنم آن را به تعمیرکاران با تجربه بسپارید .

جهت مشاوره و یا تعمیر دستگاه تراش با آقای مبارکی ( 09124175762 ) تماس بگیرید .

مقالات مربوط به خط کش دیجیتال را اینجا ( digital-scale-blog ) مطالعه نمایید .

 نام و لینک این مقاله ( تنظیم کلاج  ).


اسامی شهر کارشناسانی که توانایی نصب این محصول را دارند

 

 

 

نظرات (1)

  1. جابر

سلام خسته نباشین دوستم یک دستگاه که روی موتورش زده هلند داره قدیمیه دو تا صفحه داره و کلید های روش چهار تایه پایینی قطعه بالاییش مال آب و دوتا دیگه کلید استارته من با کلید بالایی بالایی کار کردم که صدا میداد و ظاهرا صفحه ها یکش عوض کرده و یکی...

سلام خسته نباشین دوستم یک دستگاه که روی موتورش زده هلند داره قدیمیه دو تا صفحه داره و کلید های روش چهار تایه پایینی قطعه بالاییش مال آب و دوتا دیگه کلید استارته من با کلید بالایی بالایی کار کردم که صدا میداد و ظاهرا صفحه ها یکش عوض کرده و یکی دیگه عوض نکرده بود که میگه سوخته صفحه در بالای دستگاه برداشت دود بلند شده بود دود روغن میگفت سه چهار کشور ساختن این دستگاهو الان میگه من صفحه سوختم قیمتشم 2500000تومن میگه باید هزینشو بدی آیا مقصرش من بودم دستگاه تراش هم هست به قول خودش دستگاه چپ کار نمیکنه ولی راست کار میکنه میگه ترمزشم کار نمیکنه دیگه ولی قبلا من دیدم که دستگاه خاموش میکرد مثلا به چپ داشت کار میکرد خاموش که میکرد دستگاهو یهو که قرار بود سه نظام واسته به سمت راست چند دور میزد وامیستاد آیا مقصرش منم؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

نویسنده

 مهندس سمنانی

09121473023

وایر انکدر

وایر انکدر آتک سنسور

وایر انکودر Ateksensor

خط کش اهمی

خط کش اهمی ateksensor

خط کش اهمی  Ateksensor

فروش ویژه گیره هیدرولیک

گیره هیدرولیک

فروش ویژه گیره هیدرولیک

انکدرهای شرکت آتک سنسور

خط کش دیجیتال SINO

نمایشگر دیجیتال

نمایشگر دیجیتال sino 

 

نمایشگر دیجیتال EPA100 P 220V

 

برای دیدن محصول نمایشگر دیجیتال EPA100 P 220V کلیک کنید 

 

نمایشگر دیجیتال EPA300 P 220V

برای دیدن محصول نمایشگر دیجیتال EPA300 P 220V کلیک کنید

 

 

تعمیر ماشین آلات تراشکاری

 تعمیر ماشین آلات تراشکاری و صنعتی

کاراسل ، بورینگ ، تراش ، درل، سنگ 

09124175762 - 02166394512

روتاری انکدر

   روتاری انکدر