مته مناسب قلاویز M22

همانطور که میدانید برای هر سایز قلاویز بایستی مته مناسب زده شود. انتخاب مته کوچکتر سبب گیر کردن قلاویز و یا کاهش کیفیت سطح می گردد و اگر سوراخ بزرگتر از حد مجاز در نظر گرفته شود ممکن است پیچ در مهره لق بزند و بزودی هرز گردد. همچنین گوشت کم دنده باعث میگردد مهره استحکام کمتری داشته باشد و یا نیروی کمتری را تحمل کند. مته مناسب قلاویز میلیمتری دنده استاندارد M22 ( گام 2.5 میلیمتر) مته ای با سایز 19.5 میلیمتر است.

سایز مته برای قلاویز M22

در جدول زیر مته مناسب هر قلاویز را بیابید. توجه داشته باشید این جدول مناسب قلاویزهای میلیمتری با گام استاندارد است اگر قلاویز شما میلیمتری دنده ریز یا MF است از جدول انتخاب مته برای قلاویز دنده ریز استفاده کنید. البته جدول انتخاب مته برای قلاویز اینجی و جدول انتخاب مته برای قلاویز اینچی دنده ریز نیز در دسترس شماست.

مته برای قلاویز M22

قطر سوراخ قلاویز M22

لازم به یادآوری است که قطر مته مناسب را می توانید از جدول بالا یا جداول مشابه انتخاب کنید اما در انتخاب جنس مته (مته سفید، طلایی، کبالت و…) مناسب با جنس قطعه کار دقت نمایید گاها انتخاب جنس نا مناسب مته باعث اور سایز شدن سوراخ میگردد و کیفیت قلاویزکاری را پایین می آورد.

قلاویز چینی Spin

قلاویز چینی Spin یک قلاویز با کیفیت است و توانسته جایگاه خوبی در صنعت پیدا کند این قلاویزها در دسته بندی های قلاویز دستی و قلاویز ماشینی مستقیم و قلاویز ماشینی مارپیچ و بصورت  سفید، طلایی، کبالت دار، الماس یا کارباید و… ارائه گردیده است. برای خرید قلاویزSpin  اینجا (خرید قلاویز) کلیک کنید.

قلاویز اسپیرال M8