خطکش دیجیتال Ateksensor-MLC320 – کد گذاری

خط کش دیجیتال MLC320 – کد گذاری

نحوه کد گذاری خط کش Ateksensor- MLC320 بشکل زیر می باشد . هر قسمت از کد یکی از پارامترهای خطکش را مشخص می کند . بنابراین نوشتن کد بطور کامل در درخواست خط کش ضروری است .


 

شرکت آتک سنسور ترکیه

Ateksensor– MLC320 B2 05 HPL 6 3M S 200MM

خط کش فوق ساخت شرکت Ateksensor ترکیه است.

خط کش دیجیتال مغناطیسی MLC320

خط کش دیجیتال مغناطیسی MLC320

Ateksensor- MLC320 B2 05 HPL 6 3M S 200MM

شرکت آتک سنسور ترکیه خط کش های متنوعی تولید می نماید که خط کش MLC320 یکی از این مدلها است. خط کش MLC320 عملا تا طول 280 سانت تولید می گردد ولی توصیه می گردد خط کش ها تا طول 120 سانت را از نوع MLC320  و برای طولهای بالاتر تا بیست متر از خط کش MLC310 استفاده نمایید . خطکش دیجیتال سری MLC310 نسبت MLC320 دارای بدنه قطور تر و قوی تر است .

 پل پیچ خط کش دیجیتال Pole Pitch

Ateksensor- MLC320 B2 05 HPL 6 3M S 200MM

خط کش های مغناطیسی دارای یک گام مغناطیسی هستند که در مورد این خط کش B2 دو میلیمتر است. نوار مغناطیسی یا گام B5 ( پنچ میلیمتر ) و گامهای دیگر نیز وجود دارد .

رزولیشن یا رزولوشن خط کش دیجیتال

Ateksensor- MLC320 B2 05 HPL 6 3M S 200MM

رزولیشن این مدل خط کش می تواند عدد 1 و 5 و 10 و 25 و 62.5 و 80 و 100 میکرون باشد .نوع یک میکرون و پنج میکرون آن بیشتر در دسترس است. و رزولیشن های 10 و 25 و 80 نسبتا کم مصرف هستند .

 ولتاژ خط کش دیجیتال

Ateksensor- MLC320B2 05 HPL 6 3M S 200MM

خطکش دیجیتال HPL

در این نوع خط کش ولتاژ تغذیه خط کش می تواند از پنج ولت تا 24 ولت باشد که سطح ولتاژ سیگنالهای خروجی نیز برابر ولتاژ تغذیه است بطور مثال می توان این خط کش را به نمایشگرهای قدیمی که ولتاژ تغذیه و سیگنال آنها 12 ولت است متصل نمود .بدیهی است که این خط کش مناسب مدارات 5 ولت و 24 ولت نیز هست .

خط کش دیجیتال TTL

در این مدل ولتاژ تغذیه 5 ولت و سطح سیگنالها پنج ولت می باشد . که مناسب مدارات 5 ولتی مثل نمایشگرهای دیجیتال جدید و یا کنترلر CNC است .معمولا میکرو کنترلر ها نیز در ارتباط با خط کش دیجیتال با ولتاژ پنج در ارتباط هستند.

 خط کش دیجیتال HTL

در این نمونه ولتاژ تغذیه خط کش 24 ولت و سطح سیگنالهای خروجی خط کش 5 ولت است . و در مدارات دارای PLC که ورودی سیگنال آنها پنج ولتی است کاربرد دارد . مثل دستگاههای پانچ CNC  و دیگ ماشین آلات .

سیگنالهای خروجی خط کش دیجیتال

Ateksensor- MLC320B2 05 HPL 6 3M S 200MM

سیگنالهای خروجی خط کش دیجیتال با نامهای A , B, Z و سیگنالهای معکوس آنها با نامهایA\ , B\ , Z\  (آ نات) مشخص می گردد .

خط کش دیجیتال چهار سیم

اصطلاح خط کش دیجیتال چهار سیم به خط کشی اطلاق می گردد که حداقل دو سیگنال A , B    را داشته باشد .که با دو سیم مربوط به تغذیه جمعا چهار سیم .( در کد بالا عدد دو نوشته می شود)

خط کش دیجیتال پنج سیم

در این نوع خط کش ها سیگنالهای A , B , Z را داریم .توجه فرمایید در کد بالا بجای عدد شش بایستی تعداد سیگنالهای مورد نیاز را بنویسیم که در این مورد عدد 3 است

خط کش دیجیتال شش سیم

در این نوع خط کش ها چهار سیگنال A , B , A\ , B\  مد نظر است و عدد 4 در کد فوق قرار می گیرد.

 خط کش دیجیتال هشت سیم

سیگنالهای A , B , Z   و نات آنها مد نظر است و در کد بالا عدد شش قرار می دهیم . با توجه به تنوع زیاد محصول و هزینه های انبار داری ،  ما بیشتر خط کش های شش سیگنال را موجود کرده ایم چرا که می تواند جایگزین دیگر مدلها باشد. اگر تعداد سفارش شما محدود است ( یکی یا دوتا ) ،  از خط کش های موجود ما ( شش سیگنال ) خریداری فرمایید و از سیگنالهای اضافی آن استفاده نکنید ( سیگنالهای بلا استفاده را نسبت به هم و بدنه عایق نمایید ) .

 کابل خط کش دیجیتال

Ateksensor- MLC320B2 05 HPL 6 3M S 200MM

عدد 3M نشان می دهد این خط کش دارای کابل خروجی به طول سه متر است . همچنین کد S نمایانگر این است که کابل خروجی دارای روکش خرطومی فلزی است . خط کش با طول کابل سه متر و روکش خرطومی بسیار مرسوم است . ما خط کش ها را معمولا با طول سه متر و روکش خرطومی فلزی موجود کرده ایم . در صورتی که مشتری کابل بیشتری نیاز داشته باشد . از کابلهای رابط  آماده استفاده می کنیم این کابل ها مثل سیم سیار عمل می کند و بسادگی می توان آن را به کابل خط کش اضافه نمود.

کابل خط کش دیجیتال

 طول خط کش دیجیتال مغناطیسی

Ateksensor- MLC320B2 05 HPL 6 3M S 200MM

کورس نامی خط کش بر حسب میلیمتر بیان شده که در مورد این خط کش بطور نرمال عددی بین 100 تا 1200 میلیمتر است اگر چه طولهای دیگر طبق سفارش قابل تهیه است .

خط کش های دیجیتال آماده فروش را اینجا ( digital-scale ) ببینید .

نمایشگرهای دیجیتال را اینجا ( digital-dro ) ببینید .

خط کش دیجیتال آتک سنسور MLC320

 Contactless and Wear-Free System

 High Tolerance to Shock and Vibration

 Resistant to Dirt, Humidity and Dust

 Requires No Cleaning or Maintenance

 Robust Shielded Metal Enclosure

 Protection Class IP67

 Compact Design

The encoder forms a compact unit. The scanning unit is guided within the housing along scale.
Long life linear motion guide system. The scale, scanning unit and guide are protected against contamination by an aluminum extrusion and elastic sealing lips.
The coupling elements between the scanning carriage and transfer web are designed to transfer motion in the measuring direction only.
Pitch or other motion of the connecting web in a direction perpendicular to measurement is compensated without affecting accuracy.

 

MLC 320 Series Linear Encoders Are Mainly Used In:

 Lathes, Milling, Drilling, Grinding Machines

 Sheet Metal Working Machines

 Welding Machines

 Bending Machines

 Robotics/Materials Handling

 Marble Machines

 Wood Cutting Machines

 PVC Profile Cutting Machines

 Glass Working Machinery

Etc…

 

نام و لینک این مطلب (کد گذاری MLC320).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *