سوالات متداول در مورد روتاری انکدر

در این بخش سوالات و نظرات شما عزیزان در رابطه با روتاری انکدر  دسته بندی و مطرح گردیده است. شما هم می توانید سوالات و نظرات خود را در بخش نظر کاربران مطرح فرمایید .همچنین می توانید با شماره تلفن 09121473023 تماس بگیرید و یا پیام بدهید از طریق تلگرام نیز در خدمت شما هستم .

روتاری انکودر Heidenhain ROD420 360

روتاری انکودر ۳۶۰ پالس سری ROD420  با ۶ سیگنال خروجی است و با ولتاژ ۵ ولت کار می کند. قطر شافت این روتاری انکودر ۱۰ میلیمتر است این روتاری انکودر قابل اتصال به دستگاه کنترلر سی ان سی و همچنین نمایشگر دیجیتال می باشد.

انکودر 360 هایدن هاین

جایگزین انکودر ROD420 360

بسیاری از روتاری انکودر های شرکت هایدن هاین قابل جایگزینی با روتاری انکودر های شرکت Ateksensor  آتک سنسور ترکیه هستند. انکودر RDO420-360 نیز توسط روتاری انکودر  ARC S 58 360 HPL 6 3M A 10 C قابل جایگزین شدن می باشد این انکودر نیز ۳۶۰ پالس بوده دارای خروجی لاین درایور و دارای ۶ سیگنال خروجی است این روتاری انکودر نیز با ولتاژ ۵ ولت کار کرده و قطر شافت آن ۱۰ میلی متر است. ابعاد شافت و فلنج هردو روتاری انکودر برابر هستند.

شرکت آتک سنسور ترکیه روتاری انکودر های متنوعی برای کاربردهای گوناگون در صنعت تولید کرده است روتاری انکودر ها از یک پالس در هر دور تا ۲۰ هزار پالس و از قطر شافت ۴ میلیمتر تا قطر شافت ۱۴ میلی متر در دسترس هستند شرکت آتک سنسور ترکیه روتاری انکودر های هالو شفت و نیمه هالوشفت نیز تولید می نماید این روتاری انکودر ها نیز از قطر سوراخ  ۴ میلی متر تا ۴۲ میلیمتر در دسترس هستند برای اطلاعات بیشتراینجا (روتاری انکودر) کلیک کنید.

در انتهای این صفحه دیتاشیت هر دو روتاری انکودر آمده است تا از طریق آن بررسی های لازم جهت جایگزین کردن را انجام دهید.

تعمیر انکودر هایدن هاین ROD420 360

تعمیر روتاری انکودر هایدن هاین در اغلب موارد قابل انجام است در برخی موارد به علت در دسترس نبودن قطعات یدکی تعمیر آن ممکن نخواهد بود معمولاً ایراداتی که مربوط به قطعات عمومی الکترونیکی باشد قابل برطرف شدن هستند اما جایگزینی قطعات اصلی کاری دشوار و با هزینه فراوان همراه خواهد بود بدین لحاظ در مواردی که امکان جایگزینی روتاری انکودر با انکودر مشابه وجود دارد، تعمیر آن غیر اقتصادی خواهد بود.

در مورد  تعمیر روتاری انکودر ROD420-360  با توجه به اینکه معادل این روتاری انکودر یعنی ARC S58 360 HPL 6 3M A 10 C در دسترس است بهتر است از تعمیر آن به لحاظ اقتصادی صرف نظر کنیم . جهت هماهنگی اولیه لطفاً با شماره تلفن 09121473023 تماس حاصل فرمایید.

تست روتاری انکودر هایدن هاین ROD420-360

اگر یک کانتر پر سرعت و یا یک نمایشگر دیجیتال در اختیار داشته باشید با اتصال این روتاری انکودر به نمایشگر می توانید تست اولیه این نمایشگر را انجام دهید بیش از ۹۰ درصد ایرادات در تست اولیه مشخص می گردد در صورتی که با این تست هنوز خرابی روتاری انکودر مشخص نشده است بهتر است روتاری انکودر بر روی دستگاه تست قرار گرفته و با سرعت نامی گردانده شود و  پالس های خروجی توسط اسیلوسکوپ بررسی گردد .  امکان تست این روتارین کد در مجموعه ما مهیا است.

کاتالوگ انکودر هایدن هاین  ROD420-360

مشخصات این روتاری انکودر به صورت pdf در زیر این متن آورده شده است در این pdf مشخصات الکتریکی و مشخصات مکانیکی و همچنین ابعاد فیزیکی این روتاری انکودر آورده شده است .

 روتاری انکودر هایدن هاین ROD420-360

 

 دیتاشیت انکودر آتک سنسور