سوالات متداول در مورد روتاری انکدر

در این بخش سوالات و نظرات شما عزیزان در رابطه با روتاری انکدر  دسته بندی و مطرح گردیده است . شما هم می توانید سوالات و نظرات خود را در بخش نظر کاربران مطرح فرمایید .همچنین می توانید با شماره تلفن 09121473023 تماس بگیرید و یا پیام بدهید از طریق تلگرام نیز در خدمت شما هستم .

روتاری انکودر Heidenhain ROD420 500

روتاری انکودر ROD420-500 از شرکت هایدن هاین یک روتاری انکودر ۵۰۰ پالس با خروجی ۶ سیگنال و موج مربعی است. این روتاری انکودر با ولتاژ ۵ ورد تغذیه می گردد و قابل اتصال به کنترلر سی ان سی و یا نمایشگر دیجیتال می باشد با چرخش این روتاری انکودر می توان یک دایره را به دو هزار قسمت تقسیم نمود شافت این روتاری انکودر به قطر ۱۰ میلیمتر و با طول تقریبی ۲۰ میلیمتر است این روتاری انکودر دارای فلنج به قطر ۳۶ میلیمتر است. شرکت هایدن هاین روتاری انکودرهای متنوعی تولید کرده است که دارای خروجی های متنوعی هستند خوشبختانه این روتاری انکودر از نوع افزایشی و دارای خروجی موج مربعی است و با انکودرهای موجود همخوانی دارد.

روتاری انکودر HEIDENHAIN ROD420

جایگزین  انکودر ROD420 500

این روتاری انکودر از نوع افزایشی یا INCREMENTAL  است روتاری انکودر دارای خروجی موج مربعی و با تغذیه ۵ ولت است برای جایگزینی این روتاری انکودر میتوانید از روتاری انکودر ARC S58 500 HPL 6 3M A10 C استفاده نمایید. این انکودر همانند انکودر هایدن هاین مورد بحث  ۵۰۰ پالس بوده و دارای ۶ سیگنال خروجی است این روتاری انکودر نیز می تواند با منبع تغذیه ۵ ولت کار نموده و سیگنال های خروجی خود را به صورت موج مربعی با سطح سیگنال پنج ولت در اختیار کاربر قرار دهد از نظر ابعاد فیزیکی هر دو انکودر دارای شافتی به قطر ۱۰ میلیمتر و طول حدود ۲۰ میلیمتر هستند هر دو انکودر دارای فلنج به قطر ۳۶ میلیمتر بوده و دیگر ابعاد روتاری انکودر ها نیز به همدیگر نزدیک است. با توجه به یکسان بودن مشخصات الکتریکی و نزدیک بودن ابعاد فیزیکی کاربرد آن به جای روتاری انکودرROD420-500  توصیه میگردد. در انتهای صفحه دیتاشیت هر دو روتاری انکودر آمده است تا بتوانید بررسی های لازم جهت جایگزین کردن را انجام دهید.

روتاری انکودر هایدن هاین 500 پالس

تعمیر انکودر هایدن هاین ROD420 500

برای تعمیر روتاری انکودر ROD420-500 بایستی روتاری انکودر مورد بررسی قرار گرفته و چنانچه ایراد از قطعات الکترونیکی عمومی باشد که در بازار در دسترس است مورد تعمیر قرار گیرد در برخی موارد به علت در دسترس نبودن قطعات، تعمیر با دشواری مواجه شده و بایستی قطعه مورد نظر را از روتاری انکودر های فرسوده جدا نمود. این نوع تعمیرمعمولاً با هزینه زیادی همراه است و در مواردی که امکان تهیه روتاری انکودر معادل مقدور نباشد توصیه میگردد. خوشبختانه امکان جایگزینی این روتاری انکودر با روتاری انکودر آتک سنسور کد ARC S58 500 HPL 6 3M A10 C  مهیا است. بنابراین توصیه می گردد به جای تعمیر با قطعات فرسوده، روتاری انکودر جایگزین گردد. جهت هماهنگی اولیه لطفاً با شماره تلفن 09121473023  تماس حاصل فرمایید.

تست روتاری انکودر هایدن هاین ROD420-500

در صورت نیاز به تست روتاری انکودر هایدن هاین ROD420-500  میتوانید آن را برای تست به فروشگاه ما ارسال نمایید در گام نخست روتاری انکودر را به یک نمایشگر دیجیتال متصل کرده و تست اولیه را انجام می دهیم در صورتی که ایراد روتاری انکودر مشخص نگردد روتاری انکودر بر روی دستگاه تست نصب شده و گردانده می شود و سیگنال های خروجی  توسط اسیلوسکوپ بررسی می گردد. لطفاً قبل از ارسال روتاری انکودر جهت تست و یا تعمیر لطفاً ابتدا مشخصات روتاری انکودر را به همراه چند عکس ارسال فرمایید تا  بررسی گردد. ارسال عکس و مشخصات از ایاب و ذهاب های بی مورد و صرف وقت بیهوده جلوگیری می نماید.

کاتالوگ انکودر هایدن هاین  ROD420-500

مشخصات الکتریکی، شکل موج خروجی، ابعاد فیزیکی و مشخصات مکانیکی روتاری انکودر ROD420-500 در پی دی اف زیر آورده شده است با مراجعه به این pdf میتوانید مشخصات روتاری انکودر خود را استخراج نموده و با روتاری انکودر جایگزین مقایسه نمایید.

 

روتاری انکودر هایدن هاین ROD420-500

دیتاشیت انکودر آتک سنسور