سوالات متداول در مورد روتاری انکدر

در این بخش سوالات و نظرات شما عزیزان در رابطه با روتاری انکدر  دسته بندی و مطرح گردیده است . شما هم می توانید سوالات و نظرات خود را در بخش نظر کاربران مطرح فرمایید .همچنین می توانید با شماره تلفن 09121473023 تماس بگیرید و یا پیام بدهید از طریق تلگرام نیز در خدمت شما هستم .

روتاری انکودر Heidenhain ROD420 100

روتاری انکودر سری ROD420 با رزولیشن یکصد پالس و دارای ۶ سیگنال خروجی است روتاری انکودر به صورت شافتدار  و با قطر ۱۰ میلیمتر است این روتاری انکودر با ولتاژ ۵ ولت کار می کند و خروجی آن دارای سیگنال موج مربعی است این روتاری انکودر می‌تواند به  سیستم کنترل سی ان سی  متصل شده و یا به نمایشگر های دیجیتال اتصال یابد.

روتاری انکودر هایدن یکصد پالس

معادل  انکودرROD420 100

بسیاری از روتاری انکودر های شرکت هایدن هاین قابل جایگزینی با روتاری انکودر های شرکت آتک سنسور هستند روتاری انکودر ROD420-100 نیز با روتاری انکودر ARS S58 100 HPL 6 3M A 10 C قابل جایگزینی است ست هر دو انکودر ۱۰۰ پالس بوده، دارای ۶ سیگنال خروجی  بوده و با ولتاژ ۵ ولت کار می کند. قطر شافت هر دو انکودر ۱۰ میلیمتر و دارای طول برابر هستند. برای مقایسه، ابعاد فیزیکی هر انکودر در ادامه به نمایش در آمده است.

در انتهای صفحه دیتاشیت هر دو روتاری انکودر آمده است تا بتوانید بررسی های لازم جهت جایگزین کردن را انجام دهید.

روتاری انکودر هایدن هاین 100 پالس

تعمیر انکودر هایدن هاین ROD420 100

بسیاری از روتاری انکودر های شرکت هایدن هاین  قابل تعمیر هستند. در صورتی که قسمتهای اصلی روتاری انکودر از بین نرفته باشد تعمیر آن ممکن است  معمولاً روتاری انکودر هایی برای تعمیر کاندید می شوند که معادلی برای آنها نمی توان یافت  از آنجا که هزینه تعمیر روتاری انکودر های هایدن هاین  بالا است، روتاری انکودر هایی که قابل جایگزینی هستند بهتر است جایگزین شوند. 

خواهشمندم قبل از ارسال روتاری انکودر جهت تعمیر، نوع  ایراد و چند  عکس از آن را برای ما ارسال نمایید در صورتی که روتاری انکودر قابل  تعمیر تشخیص داده شد  آن را ارسال نمایید. جهت هماهنگی اولیه لطفاً با شماره تلفن 09121473023  تماس حاصل فرمایید.

تست روتاری انکودر هایدن هاین ROD420-100

امکان تست اولیه این روتاری انکودر در مجموعه ما (کانون ابزار) مهیا است. بسیاری از ایرادات این روتاری انکودر ها در تست اولیه مشخص می گردد فقط دسته کوچکی از ایرادات هستند که در این تست قابل شناسایی نیستند چند به طور تقریبی می توان گفت بیش از ۹۵ درصد ایرادات با این تست قابل شناسایی هستند. قبل از ارسال روتاری انکودر جهت تست، جهت بررسی امکانات تست و زمان بندی ابتدا چند عکس به همراه ایراد را برای ما ارسال نمایید. امکان تست دسته‌ای از روتاری انکودر ها برای ما مقدور نیست. با بررسی عکس ها  میتوانیم موضوع را به شما اطلاع داده و از صرف هزینه ایاب و ذهاب و هدر رفتن وقت جلوگیری نماییم.

کاتالوگ انکودر هایدن هاین  ROD420-100

در ادامه دیتاشیت انکودر آتک سنسور نیز آمده است.

در pdf زیر ابعاد فیزیکی، ولتاژ کاری و سیگنال های خروجی روتاری انکودر تشریح گردیده است.

روتاری انکودر هایدن هاین ROD420-100

 

 دیتاشیت انکودر آتک سنسور