رزولوشن انکودر

مفهوم رزولوشن انکدر چیست؟
در این مطلب سعی شده سوال بدون استفاده از تئوری های پیچیده انکدر شرح داده شود . رزولوشن انکدر

رزولوشن یا رزولیشن انکودر یا ترجمه فارسی آن “ریز بینی” نشانگر میزان حساسیت یک روتاری انکودر است . هرچه رزولوشن بیشتر باشد حساسیت ( ریزبینی ) انکدر بالاتر است مثلا یک انکدر پنجاه پالس در هر دور پنجاه پالس می دهد یعنی انکدر حداقل یک پنجاهم دور باید بچرخد تا تغییری در خروجی احساس شود . حال اگر این روتاری انکدر 5000 پالس باشد با چرخشی به میزان یک پنج هزارم دور یک تغییر در خروجی خواهیم داشت .

جهت خرید روتاری انکودر با شماره تلفن 02166393900 تماس بگیرید

  رزولوشن انکدر

Resolution انکدر

مفهوم دیگر Resolution ( رزولوشن یا ریزبینی ) را می توان بشکل زیر توضیح داد. اگر شما قصد داشته باشید یک دایره را به 360 قسمت کنید می توانید از یک روتاری انکدر 360 پالس استفاده کنید ولی باید توجه داشته باشید کوچکترین مقداری را که این انکدر می تواند احساس کند یک درجه است و مثلا تغییری بمیزان نیم درجه را حس نمی کند . اگر به جای این انکودر از یک انکودر 3600 پالس استفاده کنید جابجای بمیزان یک دهم درجه را نیز می توانید سنس کنید . ( البته توجه داشته باشید انکدرها تا چهار برابر میزان رزولیشن ریز بینی دارند مثلا میزان ریز بینی یک انکدر 360 پالس یک چهارم درجه است و با یک انکدر 3600 پالس می توان چرخشی بمیزان 0.025 درجه را حس نمود )
 رزولوشن انکودر

رزولوشن اینکدر

انکدر ها در رزولوشن های مختلف از یک پالس در هر دور تا بیش از 180,000 پالس در هر دور تولید می گردد. در فروشگاه ما انکدر های مختلف تا بیست هزار پالس در هر دور عرضه می گردد ( انکدر های آماده فروش را اینجا ببینید ). البته انکدر ها بصورت شافتدار با قطر های مختلف ، هالو شفت با قطر سوراخ های مختلف ، رزولیشن های مختلف ، با قطر بدنه های مختلف و…… در فروشگاه بفروش می رسد.

جهت خرید روتاری انکودر با شماره تلفن 02166393900 تماس بگیرید

 انکدر هالو شفت

رزولوشن اینکودر

معمولا با بالا رفتن رزولوشن قیمت انکودر نیز افزایش می یابد . چرا که ساخت انکدرهای رزولوشن بالا پر هزینه تر است . بجز آیتم قیمت بایستی مقدار رزولوشن مناسب انتخاب شود ممکن است شما قیمت یک انکودر پانصد پالس را با قیمت یک انکدر هزار پالس مقایسه کنید و بعلت اختلاف کم قیمت هزار پالس را انتخاب کنید . در این حالت بایستی توجه نمایید که رزولوشن بالا تر یعنی پالس خروجی بیشتر ، پالسها توسط یک دستگاه (نمایشگر، پی ال سی ، میکرو و…..) خوانده می شود و با بالاتر رفتن تعدادپالس کار پروسس آن سخت تر می شود . بنابراین انتخاب انکدر با رزولوشن مناسب توصیه می گردد.
انکدر سرعت بالا

جهت اطلاعات بیشتر با تلفن 02166393900 تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *