مزایای نمایشگر دیجیتال Ateksensor

مزایای نمایشگر دیجیتال آتک سنسور 

نمایشگر های دیجیتال آتک سنسور در چند مدل از جمله نمایشگر دیجیتال چهار محور ADR10-4 و نمایشگر دیجیتال سه محور ADR10-3 و نمایشگر دیجیتال ADR10-2 تولید و عرضه میگردد.

 


نمایشگر دیجیتال – تقسیم دایره ای

با نصب این نمایشگر دیجیتال روی ماشین فرز شما قادر خواهید بود بدون استفاده از صفحه تقسیم یا تایکوپ دایره ( و یا بخشی از دایره ) را به چندین قسمت مساوی تقسیم کنید . در این رابطه کافی است تعداد تقسیمات و قطر دایره را به نمایشگر دهید تا تقسیمات را انجام دهد .

نمایشگر روتاری انکودر

اتصال روتاری انکودر به نمایشگر های ATEKSENSOR  به راحتی قابل انجام است در نمایشگر آتک سنسور این امکان وجود دارد که مقدار رزولیشن انکودر ( به هر میزان که باشد ) را تعریف کرد و در این رابطه محدودیتی وجود ندارد . اگرچه برای سادگی کار و رسیدن به دقت اندازه گیری ، بهتر است انکدر را مناسب انتخاب کنید ، برای دیدن انکدرهای آتک سنسور اینجا ( روتاری انکودر آتک سنسور ) کلیک کنید .

 نمایشگر با ورودی لاین درایور LINE DRIVER

نمایشگر دیجیتال آتک سنسور توانایی اتصال به خط کش های دیجیتال و یا روتاری انکدر های LINE DRIVER   یا شش سیگنال و TTL  و پوش پول PUSH PULL را دارد اتصال خط کش و یا روتاری انکودر شش سیگنال این امکان را به ما می دهد که طول کابل خط کش را طولانی تر از حد معمول بگیریم .

تنظیم رزولیشن بدون محدودیت

نمایشگر آتک سنسور تنها نمایشگری است که علاوه بر رزولیشنهای استاندارد این امکان را به شما می دهد که میزان رزولیشن را به عنوان یک پارامتر وارد نمایید بنابراین خط کش دیجیتال دارای هر رزولیشنی که باشد قابل نمایش روی نمایشگر های ADR10  آتک سنسور است . معمولا در نمایشگرها ما می توانیم رزولیشنهای استاندارد را انتخاب کنیم ولی در نمایشگر های آتک سنسور علاوه بر انتخاب رزولیشنهای استاندارد ، امکان تعریف رزولیشن جدید نیز وجود دارد .

خط کش دیجیتال تا 99 متر

نمایشگر دیجیتال ADR10 امکان نمایش 9 رقم را در هر محور دارد و با این نمایشگر می توان تا 99999.999 میلیمتر ( حدود 99 متر) را با رزولیشن یک میکرون اندازه گرفت . و در دیجیت نهم امکان نمایش علامت را دارد .

کالیبره کردن دستگاه یا خط کش دیجیتال

اگر بعد از نصب خط کش دیجیتال روی دستگاه نیاز به کالیبره کردن ماشین داشته باشید می توانید به دو روش خطی LINEAR  و یا سگمنتی ( قطعه قطعه ) دستگاه را کالیبره نمایید . نمایشگر ADR10 تنها نمایشگر دیجیتالی است که این امکان را به شما می دهد طول محور ماشین را صد( 100) قطعه فرضی نموده و هر قطعه را جداگانه کالیبره نمایید.

دیجیتال مناسب ماشین آلات تراشکاری

در این نمایشگر امکان انتخاب نوع ماشین ( تراش ، فرز ، سنگ ، بورینگ ) جهت عملکرد بهتر وجود دارد .

نمایش بصورت ابسولوت ( ABSOLUTE )

امکان انتخاب نمایش بصورت ابسولوتABSOLUTE   و افزایشیINCREMENTAL  وجود دارد . بعلاوه هزار صفحه از نوع افزایشی برای نگهداری ابعاد قطعات مختلف در اختیار شماست  

 نمایشگر دیجیتال اینچی

ابعاد روی این نمایشگر بصورت اینجی و یا میلیمتر قابل نمایش است . اگر نقشه قطعه کار برحسب اینچ است می توانید با زدن یک کلید ابعاد را برحسب اینچ INCH ببینید . با زدن کلید INCH/MM براحتی می توانید بین این دو صفحه جابجا شوید.

 نمایشگر دیجیتال زاویه ( چرخش )

امکان نمایش میزان جابجایی چرخشی یا زاویه در این نمایشگر مهیاست علاوه بر این روی محور چهارم این نمایشگر امکان نمایش بر حسب درجه / دقیقه / ثانیه وجود دارد .

پیدا کردن وسط قطعه کار

با نمایشگر ADR10 براحتی می توانید وسط یک قطعه کار را پیدا نمایید .

جمع کردن دو محور

در بعضی از ماشین الات پیشروی ابزار در قطعه کار توسط دو محور جداگانه هم محور انجام می شود در این دستگاهها اپراتور مایل است مجموع حرکت دو محور را ببیند . در نمایشگر DR10  A این امکان مهیا شده  همچنین این نمایشگر دارای توانمندی های دیگری چون پنج زبان برای نمایش اطلاعات ، نصف کردن مقدار محورها ، ماشین حساب با امکان انتقال اعداد به محورها ، امکان ایجاد یک گودال چهار گوش در قطعه کار ، امکان نمایش محدوده برای حرکت محورها ، امکان سوراخ کاری با فواصل مساوی روی خط مایل ،هزار حافظه ، امکان استفاده از رفرنس خط کش جهت عملیات دقیق مکان یابی ، امکان نمایش بصورت قطری و شعاعی در دستگاه تراش و توانایی های دیگر که در آینده شرح خواهم داد .

 نام و لینک این مقاله ( مزیت نمایشگر Atek ).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *