خطکش دیجیتال را روی چه دستگاههایی غیر از دستگاه تراش می توان نصب کرد؟

خط کش دیجیتال روی بسیاری از دستگاهها کار برد دارد . هر جا که نیاز به اندازه گیری دقیق باشد خط کش دیجیتال نقش ایفا می کند . از کاربرد های خط کش دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد.


 

خط کش دیجیتال بورینگ

خط کش دیجیتال نقش مهمی را در دستگاه بورینگ دارد در یک دستگاه بورینگ تا پنج محور خط کش دیجیتال نصب نمود . سه محور اصلی , حرکت اسپیندل و کردش میز . نصب خطکش دیجیتال ضمن بالا بردن سرعت و دقت موجب برطرف شدن برخی از خطاهای ماشین نیز می گردد. نقطه یابی در سه محور اصلی و دو محور کمکی بوسیله خط کش دیجیتال بسیار ساده است .

 

 خط کش دیجیتال فرز

نصب خطکش دیجیتال روی فرز گام مهمی در ارتقای کیفیت و سرعت تولید است . قطعات تولید شده با دستگاه فرز دیجیتال بسیار دقیق تر ئ با کیفیت تر خواهد بود .اگر چه برخی از تراشکاران عزیز ایرانی حتی بدون خط کش دیجیتال هم قطعات دقیقی تولید می کنند ولی باور عمومی بر آن است که قطعات تولید شده با دستگاههای غیر دیجیتال دقیق نیستند . آپشن های مثل صفحه تقسیم مجازی ( با این آپشن هیچگاه از صفه تقسیم استفاده نخواهید کرد ) , سوراخکاری روی خط مایل , صدها حافظه ؛ تبدیل اینج و میلیمتر و دهها آپشن دیگر .

خط کش دیجیتال کاروسل 

دستگاه تراش کاراسل یکی از مشتریان جدی خط کش دیجیتال است . در دستگاه کاراسل با سلیقه های متفاوت می توان خط کش دیجیتال نصب نمود . بعضی از دستگاههای کاراسل فقط یک سپورت دارند . بنابراین نصب یک سیستم دیجیتال حداقل دو محور برای سنجش حرکت دو محور سپورت پیشنهاد می گردد. اگرچه نصب یک خط دیجیتال روی محور کراس ریل نیز بسیار کارگشا باشد. بنابر این نصب نمایشگر سه محور توصیه می گردد.

کاراسل با دو یا سه سپورت  : کاراسل های بزرگتر دو یا سه سپورت دارن در این حالت بایستی خط کش ها طوری نصب شود که سنجش میزان جابجایی هر سپورت در سه محور مقدور باشد .

خط کش دیجیتال دستگاه دنده زنی

دستگاههای  دنده زنی یا هاب دستگاههای دقیقی هستند نصب خط کش دیجیتال با رزولیشن یک میکرون توصیه می گردد خط کش دیجیتال بنا به درخواست مشتری از یک محور تا چندین محور انجام شده است . نصب خطکش دیجیتال روی ماشین آلات دنده زنی بشکل چشمگیری رو به افزایش است.

خط کش دیجیتال ماشین آلات بسته بندی 

امروزه اتوماسیون ماشین آلات بسته بندی با بکار گیری خط کش دیجیتال و روتاری انکدر بسیار مرسوم است متخصصان اتوماسیون معمولا خط کش دیجیتال را بدون نمایشگر تهیه کرده و آن را به PLC متصل می کنند استفاده از خطکش دیجیتال امکان پوزشنیگ ( نقطه یابی ) دقیق را دستگاه می دهد . خط کش های استفاده شده در این دستگاهها معمولا 24 ولت هستند .

خط کش دیجیتال در خودروسازی 

بسیاری از ماشین آلات مونتاژ خودرو و ماشین آلات تست قطعات تولیدی مسلح به خط کش دیجیتال هستند .هر جا پوزیشنیگ دقیق مد نظر باشد خط کش دیجیتال حضور خواهد داشت . دستگاهایی مثل 

  •       دستگاه جا زدن بلبرینگ قطعات
  •       دستگاه تست عمر کلاج
  •       دستگاه سوراخ کاری شیشه اتومبیل 
  •       دستگاه چسب زدن شیشه چراغ اتومبیل 
  •       دستگاه تست فنر انومبیل 
  •       دستگاه تست عمر سیبک 
  •      و کاربردهای دیگر

 همچنین خط کش دیجیتال روی دستگاههای حفاری , ماشین آلات کنترل کیفیت , دستگاههای کالیبراسیون و…. نصب گردیده است . 

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با تلفن 02166393900  و 09121473023  تماس حاصل فرمایید.

 

خط کش های دیجیتال سری KA300  شرکت سینو .

خط کش های دیجیتال سری KA600  شرکت سینو .

خط کش های دیجیتال سری MLC320  شرکت آتک سنسور ترکیه  .

 خط کش های دیجیتال سری MLC310  شرکت آتک سنسور ترکیه .

 

 

نام و لینک این مطلب (موارد کاربرد خط کش دیجیتال ).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *