هد بورینگ

هد بورینگ ابزاری جهت تراشیدن داخل یک سوراخ است که با شکلهای متنوع تولید گردیده است اما اساس همه آنها خارج کردن ابزار برشی از مرکز دوران و افزایش قطر محل مورد تراشکاری است .برای سیستم باردهی و یا همان خارج کردن ابزار از مرکز دوران روشهای


متفاوتی وجود دارد در برخی فقط به یک پیچ ساده پشت ابزار برشی (رنده ) اکتفا شده .در سطحی بالاتر پیچ به یک ورنیه متصل است تا میزان باردهی را بتوان با  دقت صدم میلیمترتنظیم نمود . و در موارد مدرن تر میزان باردهی توسط یک نمایشگر دیجیتال نمایش داده می شود .

هد بورینگ از یک قسمت بدنه و یک اداپتور (که توسط آن به دستگاه متصل می گردد) و چند ابزار برشی تشکیل شده است بعضی از هد بورینگ ها دارای بدنه و اداپتور یکپارچه هستند مثلا هد بورینگ با دنباله KM40 و یا  NT50  و در مدلهای دیگر هد بورینگ و دنباله (اداپتور ) دوقطعه جداگانه است که بهم متصل شده و این امکان را به کاربر می دهد که هد بورینگ را با اداپتورهای مختلف روی ماشینهای مختلف بکار بگیرد . بعضی از هد بورینگ ها بصورت یک حعبه عرضه می شود که شامل بدنه و دنباله و چند میله یا هولدر اینسرت است .

هدبورینگ

یکی از ابزارهای تراش نهایی داخل قطعه کار  هدبورینگ است در ایران اصلاحا به این عملیات ظریفکاری می گویند .

قیمت هد بورینگ

فاکتورهای زیادی در قیمت یک هد بورینگ موثر است کیفیت سیستم باردهی ، طول موثر یا مفید هد بورینگ ، نوع اداپتور یا دنباله ( نوع  (SK  ,  BT  , NT  , HSK , KM  و سایز خود هد بورینگ و سایز ایزو 50 ، ایزو 40، ایزو 30  و …) ، شرکت سازنده و…. موارد دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *