خطکش های اهمی شرکت آتک سنسور

خط کش پتانسیومتری شرکت آتک سنسور

یکی از تولیدات شرکت آتک سنسور ترکیه خط کش پتانسیومتری می باشد این سری از خط کش ها در مدلهای گوناگون از جمله

LTM  – LTP – LTC – LTLTR  تولید می گردد.


این خط کش ها بدلیل مطلق ( ابسولوت ) بودن ، قیمت مناسب ، راحتی کاربرد و… در صنعت کاربرد فرادانی دارد  مقاله موارد کاربرد( خط کش های اهمی -موارد کاربرد -موارد کاربرد ) را مطالعه فرمایید.

Ateksensor Linear Position Transducer

در ادامه چند مدل از خط کش های اهمی شرکت آتک سنسور ترکیه را معرفی می کنم.

 خط کش اهمی LTM

این سری از خط کش ها از طول 50 میلیمتر تا 1200 میلیمتر تولید می گردد . از نوع خط کش های ابسولوتABSOLUT  ( مطلق ) بوده و مکانیزیم اندازه گیری آن به روش پتانسیومتری ( تقسیم ولتاژ) است دارای عمر طولانی بوده و قابلیت کار در مکان های گرم را دارد .به راحتی نصب می گردد و قابل اتصال به PLC  و نمایشگر و دیگر کنترل کننده ها می باشد .از نظر شکل ظاهری دارای مقطع مربع به ابعاد 33 میلیمتر است .

برای دیدن سایز های مختلف اینجا ( خط کش های اهمی LTM ) کلیک کنید

 linear transducer LTM

خط کش آهمی LTM

خط کش اهمی LTP

خط کش های LTP  از طول 5 سانت تا 120 سانت تولید می گردد روش کار آن نیز همانند خط کش LTM بوده و همه قابلیتهای خط کش LTM  را دارد فقط از نظر ظاهری و شکل نصب با خط کش LTM  تفاوت دارد در خط کش LTM بدنه خط کش روی ماشین بسته می شود ولی در خط کش LTP فقط دو انتهای خط کش به ماشین متصل می گردد. مقطع این خط کش گرد و بقطر 36  میلیمترمی باشد . و در دو نقطه اتصال مفصل های قرقری دارد.

برای دیدن خط کش های LTM اینجا ( خط کش های اهمی سری LTM ) کلیک کنید

RESISTIVE LINEAR TRANSDUCER LTP

خط کش اهمی LTP

خط کش اهمی LTC

این خط کش از نظر الکتریکی  کاملا شبیه خط کش LTM    همچنین مقطع آن نیز مربع و با ابعاد 33 در 33 میلیمتر است درحقیقت این خط کش از نظر شکل بدنه مشابه خط کش LTM  و از نظر نصب مشابه خط کش LTP  است . شایان ذکر است که خط کش های اهمی از نظر رفتار الکتریکی معادل هم هستند و فقط از نظر شکل فیزیکی با هم تفاوت دارند . کاربر می بایستی با توجه به شکل ماشین خط کش خود را انتخاب نماید .

POTENTIOMETRIC LINEAR SCALE LTC

خط کش اهمی LTC

خط کش اهمی LT

خط کش های سری LT خط کش های مینیاتوری ( ابعاد کوچک) هستند که از طول یک سانت تا طول 15 سانت تولید می گردد. مقطع این خط کش ها مربع با ابعاد  حدود 20 میلیمتر ( 19.7 میلیمتر ) است .این خط کش ها برای کاربرد های کوچک و فضاهای محدود عرضه شده است .

برای دیدن خط کش های LT اینجا ( خط کش های اهمی سری LT ) کلیک کنید

LINEAR POSITION TRANSDUCER LT

خط کش اهمی LT

خط کش اهمی LTR

خط کش اهمی LTR بسیار شبیه خط کش LT  است با این تفاوت که در داخل این خط کش یک فنر اضافه شده و می تواند همواره شافت خط کش را به بیرون هدایت کند .( شبیه ساعت میکرومتری تراشکاری )

 برای دیدن خط کش های  LTR اینجا ( خط کش های اهمی سری LTR ) کلیک کنید

LINEAR-SCALE-LTR

خط کش اهمی LTR

 نام و لینک این مطلب ( خطکش های اهمی آتک سنسور )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *