روغن کاری تراش تبریز TN50

روغن کاری دستگاه تراش تبریز

روغن کاری دستگاه تراش تبریز TN50 با توجه به چک لیست زیر قابل اجراست . عدم روغن کاری و یا به تاخیر انداختن روغن کاری می تواند خسارت زیادی برجا بگذارد .همچنین در دراز مدت باعت کاهش دقت ماشین می گردد.


 جهت خرید خط کش دیجیتال کلیک کنید و یا با شماره تلفن 09121473023 تماس بگیرید.

روغن کاری دستی تراش تبریز

اگر چه بسیاری از قسمتهای ماشین خود به خود روغن کاری می گردد ولی قسمتهای مختلفی وجود دارد که روغن کاری آن بعهده اپراتور دستگاه است . دستگاه دارای تعدادی محل روغن کاری دستی است که به آن روغن خور ساچمه ای می گویند .برای روغن کاری بایستی از پمپ دستی استفاده نمایید .بعضی از این نقاط بطور روزانه و بعضی قسمتها حتی روزی دوبار بایستی روغن کاری گردد .

TN50-LATHE-LUBRICATION

متاسفانه در برخی از کارگاهها دیده شده که نتنها روغن کاری های روزانه انجام نمی شود بلکه حتی ساچمه فنر ها خراب شده و یا از جای خود خارج شده است .بهتر است تعدادی از این ساچمه فنر ها خرید نموده و در اولین فرصت که مکانیک دستگاهتان در کارگاه حضور یافت از او بخواهید که آنها را مرمت کرده و اپراتور را نسبت به محلهایی که بایستی بطور دوره ای روغن کاری گردد اگاه سازد. متاسفانه پس از گذشت مدتی آسیب ها بحدی میرسد که قابل مرمت نیست .

جهت دیدن مدارک فنی ماشین آلات و تجهیزات دیجیتال آماده فروش اینجا ( مدارک فنی ) کلیک کنید.

روغن کاری اتوماتیک تراش تبریز

اگرچه قسمتهایی از ماشین بطور اتوماتیک روغن کاری می شود لیکن چک کردن پر بودن مخازن روغن و اطمینان ازکارکرد پمپ به عهده اپراتور گذاشته شده است .گیربکس اصلی ( اسپیندل ) و بلبرینگ های اسپیندل یا بلبرینگ های پشت سه نظام توسط یک پمپ دنده ای روغن کاری می شود روغن پس از گذشتن از فیلتر وارد پمپ شده و به سمت بلبرینگ های اصلی رانده می شود .

کلاج تراش تبریز TN50

سطح روغن دستگاه طوری در نظر گرفته شده که کلاج های سمت چپ و راست و یا اصطلاحا  رو  و وارو غرق روغن هستند پس دائما روغن کاری می شوند .

گیج روغن گیربکس اصلی

چشمی روغن نمای روغن گیربکس اصلی در پشت دستگاه در نزدیکی فولی قرار دارد این روغن نما بایستی تا نصف پر باشد .

TN50-LATHE-MACHINE

  روغن کاری بلبرینگ اصلی   TN50

بلبرینگهای اصلی اسپیندل توسط پمپ ، روغن کاری می گردد .از آنجا که روغن کاری درمسیر بسته ای انجام می شود و قابل دیدن نیست جریان روغن توسط نمودار روغن قابل مشاهده است اپراتور همواره بایستی جریان روغن را در این چشمی کنترل نماید .لازم بذکر است دستگاه ، سیستمی جهت کنترل روغن کاری ندارد و چنانچه به هر علت جریان روغن قطع شود بلبرینگ ها خراب می گردد .

ضعیف شدن جریان روغن

همانطور که اشاره شد روغن پس از عبور از فیلتر به داخل پمپ دنده ای گیربکس اصلی رفته و به سوی بلبرینگ های اصلی ( گلویی ) جریان می یابد چنانچه فیلتر روغن بموقع تعویض نگردد فشار روغن کاهش می یابد و ممکن است بلبرینگ ها آسیب ببیند .

روغن کاری بلبرینگ گلویی tn50

TN50 LUBRICATION

چشمی روغن جعبه نورتن

این چشمی روغن نیز بایستی تا نصف پر باشد . روغن کاری قسمتهای مختلف این گیربکس توسط یک پمپ روغن پیستونی کاری که در این گیربکس جای دارد روغن کاری می گردد . معمولا کاربران به صحت کارکرد این پمپ کم توجهی می کنند .و در دراز مدت موجب آسیب گیربکس می گردد. جهت اطمینان از صحت کارکرد این پمپ یک چشمی روغن نما در بالای جعبه نورتن قرار دارد .

TN50-lathe-Screw-thread

روغن گیربگس  سپورت تراش تبریز

سطح روغن این گیربکس نیز توسط چشمی کنترل می گردد . گیربکس سپورت نیز مسلح به پمپ روغن کاری پیستونی است اما متاسفانه برای اطمینان از کارکرد آن چشمی روغن طراحی نشده است .توصیه میگردد بطور دوره ای از مکانیک مجموعه خود بخواهید تا از صحت عملکرد این پمپ اصمینان حاصل نماید.

TN50 LATHE MACHINE

دستگاه روغن کاری اتوماتیک برای ماشین آلات ساخت داخل را اینجا ( روغن کاری ) ببینید .

دستگاههای تراش تبریز معمولا در کارخانه به سیستم دیجیتال مجهز می شوند چنانچه مایل هستید روی دستگاه خود خط کش دیجیتال نصب نمایید اینجا ( خط کش دیجیتال) کلیک کنید .

نام و لینک این مقاله (  روغنکاری تراش تبریز  ).

 

اسامی تعمیرکارانی که آماده نصب و راه اندازی و تعمیر این دستگاه هستند.

جهت نصب و راه اندازی و یا تعمیر این دستگاه و یا تامین قطعات، با آقای مبارکی تماس بگیرید. 09124175762

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *