انکدر خطی اسکرا ISKRA TGM111

خط کش اسکرا که ساخت کشور یوگسلاوی می باشد از خط کش هایی است که در ایران به فراوانی یافت می شود این خط کش ها قبل از ظهور خط کش SINO  و یا  ATEKSENSOR  و یا دیگر خط کش های چینی در ایران استفاده می شد


 با آمدن خط کش های جدید بدلیل کیفیت و قیمت بهتر ، خط کش های اسکرا در حال فراموشی است.

در این مقاله به سوالات متداول در رابطه با خط کش اسکرا خواهیم پرداخت .چنانچه شما نیز سوال یا نظری در رابطه با خط کش اسکرا دارید می توانید در بخش نظرات کاربران مطرح فرمایید .

 

خط کش دیجیتال TGM111

یکی از پر مصرف ترین خط کش ها از تولیدات این شرکت است که از طول 17 سانتی متر تا 322 سانتی متر عرضه شده است این خط کش باریکترین خط کش ساخت این شرکت است. خط کش های tgm111 و tgm114 بسیار مشابه هستند.

 خط کش دیجیتال کنترونیک

رزولیشن خط کش TGM111

خط کش های اسکرا سری TGM111 با رزولیشن های مختلف تولید شده است که نوع یک میکرون و پنج میکرون و ده میکرون آن پر کاربرد هستند . ابتدا خط کش ها با رزولیشن ده میکرون عرضه شدند و بنظر می رسید که رزولیشن مورد قبولی است ولی رفته رفته نیاز به رزولیشن پنج و یک میکرون نیز احساس شد.

 

خط کش دیجیتال یوگسلاوی YUGOSLAVIA

بله خط کش ها قدیمی مارک اسکرا ساخت یوگسلاوی هستند .این کشور در حال حاضر تجزیه شده و دیگر وجود ندارد 

 

خط کش دیجیتال اسلوونی Slovenija

کشور اسلوونی در سال 1991 از کشور یوگسلاوی جدا گردید و کشوری مستقل شد .

 

خط کش سینوسی اسکرا ISKRA

شرکت اسکرا در کنار خط کش های TTL , خط کش های سینوسی نیز تولید می نماید که عموما نوع بیست میکرون و چهل میکرون می باشد . خروجی خط کش های دیجیتال در حالت TTL  یک موج مربعی با دامنه پنج یا دوازده ولت است . خط کش های سینوسی دارای خروجی ولتاژی و یا جریانی هستند و بصورت موج سینوسی هستند .

 

سوکت خط کش اسکرا   ISKRA

سوکت خط کش های اسکرا در بازار فراوان نیستند . جهت رفع این مشکل می توان هر دو طرف سوکت را تعویض نمود .اما اگر ممکن نبود با شماره 02166393900  تماس حاصل فرمایید .سوکت خط کش های دیجیتال قدیمی هفت پین گرد و خط کش های دیجیتال جدید دارای سوکت دوازده پین گرد هستند .

 سوکت خط کش ISKRA

خط کش دیجیتال شش سیگنال TGM111

خط کش های سری TGM111 بصورت شش سیگنال یا سه سیگنال عرضه شده اند .خط کش های اسکرا از نظر ولتاژ نیز متنوع هستند .این خط کش ها در حالت TTL  پنج ولت یا دوازده ولت است .

 

جهت مشاهده خط کش های آماده فروش اسکرا اینجا ( DIGITAL SCALE OTHER  ) کلیک کنید. 

 

خط کش دیجیتال کنترونیک cotronic

 خط کش های دیجیتال اسکرا عمدا توسط شرکت کنترونیک وارد ایران شد. بهمین علت خط کش دیجیتال کنترونیک نیز نامیده می شود. شرکت کنترونیک این خطکش های دیجیتال را بهمراه نمایشگرهایی که خودش تولید می کرد می فروخت .

نام و لینک این مطلب (خط کش ISKRA ).