در این مقاله سوالات شما عزیزان در ارتباط با اجزا قالب دسته بندی و مطرح گردیده است. شما نیز می توانید سوالات خود را از طریق سایت یا شبکه های اجتماعی برای ما ارسال فرمایید.

ورقگیر

فنر ورق گیر

یکی از کاربردهای فنر قالب در ورق گیرها است وقتی قراراست ورق پرس شده و کشش بیاید لازم است که ورق ابتدا نگهداری شده و بعد فشار برای کشش وارد گردد. در غیر اینصورت ورق چروک می شود. یکی از کاربردهای کشش ورق (کشش عمیق) تولید یک قطعه کاسه ای شکل از یک ورق است. ابتدا ورق بین یک قالب نرو ماده که بشکل قطعه نهایی است قرار گرفته. اطراف ورق بکمک ورق گیر روی قالب نگه داشته شده و قالب بسته می شود. کیفیت نگهداری ورق (ورق گیر) باعث محصولی بدون چروک و موج خواهد شد.

فنر ورق گیر  قالب

 

طول فنر ورقگیر قالب

همانطور که می دانید در سیکل پایین آمدن قالب، ابتدا ورق گیر به ورق می رسد و فنر ورق گیر شروع به جمع شدن می کند. بایستی توجه داشته باشیم که حداکثر جمع شدگی فنر از حد مجاز استاندارد تجاوز نکند. در غیر اینصورت شکستن و یا خراب شدن فنر قالب انتظار می رود. همانطور که می دانید و در جداول استاندارد فنر نیز، برای هر فنر یک مقدار حداکثر جمع شدگی تعریف می گردد. در فیلم فارسی (روش های نصب و نگهداری فنر قالب) عوامل موثر بر طول عمر فنر بررسی شده است. لطفا این فیلم را ببینید.

کاتالوگ فنر قالب

 

قدرت فنر ورق گیر قالب

انتخاب میزان قدرت یا نیوتن متر فنر ورق گیر قالب نیاز به محاسباتی دارد و بایستی توسط طراحان قالب مشخص گردد. اما اگر تصمیم دارید بدون انجام محاسبات و باتوجه به اینکه فنر شما قوی یا ضعیف است، فنر خود را عوض کنید. (که خیلی هم مرسوم است)، باید بدانید که بین چهار رنگ استاندارد زرد، قرمز، آبی و سبز   ،  فنر قالب زرد بیشترین نیرو ( فنر برای نیروهای خیلی  سنگین)  و  فنر قالب قرمز برای بارهای سنگین  و فنر قالب آبی برای بارهای متوسط و فنر قالب سبز برای بارهای سبک پیشنهاد شده است . این دسته بندی را می توانید در کاتالوگ فنر قالب ببینید.

قالب کشش ورق

 

فنرهای آماده فروش را اینجا (خرید فنر قالب )ببینید .

تعویض فنر ورق گیر

همانطور که گفته شد انتخاب فنر ورق گیر قالب بایستی توسط طراحان قالب مشخص گردد. اما از آنجا که تعویض فنرقالب ورق گیر با انگیزه قوی تر شدن و یا ضعیفتر شدن فنر بدون انجام محاسبات مرسوم است لطفا به این نکته توجه فرمایید که مطابق با جداول استاندارد فنر قالب هرچه نیروی فنر قالب افزایش می یابد میزان حداکثر جمع شدگی آن کاهش می یابد و اشکالاتی را ایجاد می کند. بطور مثال حداکثر میزان جمع شدن فنر قالب آبی رنگ قطر 32 و طول 64 مقدار 24 میلیمتر است. اگر این فنر را با فنر زرد با همین ابعاد عوض کنید حد اکثر میزان جمع شدن 16 میلیمتر است. یعنی اگر قبلا این فنر 24 میلیمتر جمع میشد و در حد  مجاز بود  ،  با فنر جدید حداکثر  جمع شدگی مجاز  16 میلیمتر شده و اگر بیشتر از این مقدار جمع شود  ، خرابی فنر یا قالب حتمی است.بنابراین زمانی تعویض فنر مجاز خواهد بود که حداکثر میزان جمع شدگی نیز بررسی گردد . حداکثر میزان جمع شدن مجاز فنر ها در جدول یا پی دی اف فنرهای ساخت شرکت Kalipyansan  داده شده است . برای اطلاعات بیشتر فیلم فارسی روش استفاده از جدول استاندارد فنر قالب را ببینید .

 

فروش ویزه قلاویز مرغوب چینی با قیمت مناسب .