تعمیرمکانیکی فرز FP4 تبریز

فرز FP4M تبریز محصول شرکت ماشین سازی تبریز است در مدلهای FP4M , FP4MK , FP4MA , FP4 و … به بازار عرضه شده است . که پایه همه ماشین ها یکسان و آپشن ها تفاوت دارد . این فرز بجهت دارا بودن دقت مورد توجه قالبسازن و فرزکاران حرفه ای قرار گرفته است .

 جهت دیدن مدارک فنی ماشین آلات و تجهیزات دیجیتال آماده فروش اینجا ( مدارک فنی ) کلیک کنید.

تعمیر گیربکس فرز دکل Deckel

از آنجا که فرز fp4 تبریز شباهت زیادی به فرز دکل DECKEK آلمان دارد اصطلاحا به آن فرز دکل تبریز می گویند شرکت DECKEL شرکتی بزرگ در زمینه تولید ماشین افزار است که بخشی از ماشین آلات آن وارد ایران نیز شده است .در شکل زیر فرز ساخت شرکت دکل Deckel را ملاحظه می فرمایید .

 

تعمیر گیربکس اصلی فرز دکل FP4

تغییر سرعت اسپیندل یا ابزار گردان این دستگاه بوسیله یک گیربکس مکانیکی چند سرعته و یک موتور سه فاز دو دور یا دو سرعته انجام می گردد . تغییر سرعت از ناحیه تعویض دنده با دست و تعویض سرعت موتور سه فاز از روی پنل فرمان برقی دستگاه قابل انجام است .

 

تعمیر گیربکس پیشروی فرز fp4m

گیربکس پیش روی یا فید فرز دکل تبریز از یک طرف به موتور دو سرعته سه فاز و از طرف دیگر به یک فولی و تسمه متصل است حرکت از طریق تسمه بسمت اهرم انتخاب جهت شده و به محورها متصل میگردد . این گیربکس یک گیربکس ساده مکانیکی است که در آن تعویض دنده ها بوسیله دست انجام میگردد . جهت انتخاب حرکت خرگوشی یک کلاج برقی تعبیه شده که با فعال شدن آن سرعت خرگوشی یا ماگزیمم حاکم می گردد . یکی از قسمتهای حساس این ماشین که معمولا تعمیر کاران تازه کار را به چالش می کشد تنظیمات مربوط به این کلاج است .

 

تعمیر ابزار گیر هیدرولیکی فرز دکل fp4

جهت استقرار ابزار در اسپیندل فرز دکل تبریز از یک سیستم هیدرولیک استفاده شده برای رها سازی ابزار و گرفت ابزار بعدی نیلز است که پمپ هیدرولیک روشن شده و نیروی کافی را ایجاد نماید . چنانچه در هنگام رها سازی ابزار و یا گرفتن ابزار با مشکلی مواجه هستید با مکانیکهای خبره این ماشین تماس بگیرید بسیاری از این مشکلات با یک تنظیم ساده و بدون دمونتاژ کله گی قابل انجام است . متاسفانه تعمیرکاران کم تجربه همواره برای رفع این مشکلات اقدام به دمونتاژ می کنند که علاوه بر صرف وقت مشکلاتی را نیز در بر دارد .

 

تعمیر فرز fp4 تبریز هم از نظر برقی و هم از نظر مکانیکی کمی پیچیده است لذا به صنعتگران توصیه می کنم از تعمیر کاران با تجربه جهت تعمیر کمک بگیرند .

جهت انجام تعمیر مکانیکی این با ماشین با آقای مبارکی  09124175762  تماس حاصل فرمایید .