تعمیر فرز FP4 تبریز

فرز FP4M تبریز یکی از بهترین محصولات شرکت ماشین سازی تبریز است در مدلهای FP4M , FP4MK , FP4MA , FP4 و … به بازار عرضه شده است . که پایه ماشین در همه یکسان و آپشن ها تفاوت دارد 

 جهت دیدن مدارک فنی ماشین آلات و تجهیزات دیجیتال آماده فروش اینجا ( مدارک فنی ) کلیک کنید.

 

تعمیر تابلو برق فرز دکل Deckel

از آنجا که فرز fp4 تبریز شباهت زیادی به فرز دکلDeckel  آلمان دارد اصطلاحا به آن فرز دکل می گویند شرکتDECKEL   شرکتی بزرگ در زمینه تولید ماشین افزار است که بخشی از ماشین آلات آن وارد ایران نیز شده است .در شکل زیر فرز دکل Deckel را ملاحظه می فرمایید .

 

تعمیر فرز دکل Deckel FP3

شرکت Deckel     این سری از فرزها را در مدلهای FP1 , FP2 , FP3 , FP4 تولید کرده است که البته هر سری نیز همانند سری FP4 مدلهای متنوعی دارد . من مدل FP3 را چند بار تعمیر کرده ام ولی مدلهای FP1 , FP2 را اصلا ندیده ام

 

کلاج اتومات سریع فرز دکل FP4

فرزهای دکل FP4 تبریز دارای دو نوع محرک برای حرکت محور ها دارند . استفاده از موتور AC سه فاز و استفاده از موتور دور متغیر از نوع DC , این دو نوع فرز هم از لحاظ برقی و هم از لحاظ مکانیکی با هم تفاوت دارند .کلاج اتومات سریع در مدل با موتور AC سه فاز به همراه یک گیربکس بکار گرفته شده است .که در ادامه بشرح آن می پردازیم .

 

فرز دکل تبریز – موتور دی سی DC

در این مدل فرز , محرک محورهای X , Y , Z یک موتور دور متغیر DC است که سرعت آن توسط یک ولوم که در اختیار اپراتور است از حدود صفر تا ماکزیمم قابل تنظیم است . تابلو برق این مدل فرزها نسبت به فرزهای با موتور AC و کلاج برقی نسبتا پیچیده تر است و دارای یک درایو دی سی DC است که مربوط به کنترل این موتور است .

 

فرز دکل تبریز – موتور دو دور سه فاز

در فرزهای مدل fp4 محرک حرکت محورهای X , Y , Z یک موتور دو سرعته سه فاز است که بکمک یک گیربکس دنده ای می تواند سرعتهای مختلف پیشروی را ایجاد نماید . در این مدل گیربکسها یک کلاج برقی 24 ولت داریم که در مواقع لزوم ( انتخاب اپراتور ) نسبت انتقال گیربکس را بیکباره عوض نموده و محورها با ماکزییم سرعت حرکت می کنند .

خط کش دیجیتال فرز دکل FP4 تبریز

در سالهای گذشته چندین مدل خط کش و نمایشگر دیجیتال روی این ماشین نصب شده است نمایشگر هایدن هاین , فاگور , اینگرهارد و نمایشگرهای جنیکس و سینو SINO و آتک سنسور Ateksensor نیز در سالهای اخیر نصب شده است .

فرز fp4 تبریز هم از نظر برقی و هم از نظر مکانیکی کمی پیچیده است لذا به صنعتگران توصیه می کنم از تعمیر کاران با تجربه جهت تعمیر کمک بگیرند .

جهت انجام تعمیر برقی این با ماشین با آقای مبارکی  09124175762  تماس حاصل فرمایید .