انکودر خطی چیست؟

انکودر خطی به سنسوری میگویند که میتواند حرکت خطی (حرکت در یک خط راست) را به سیگنال الکتریکی تبدیل کند. انکودر خطی در صنعت کاربرد های زیادی دارد، البته نام دیگر این کالا، خط کش دیجیتال است. در انگلیسی نیز به این کالا linear encoder میگویند که ترجمه شده این کلمه میشود انکودر خطی.

خرید انکودر خطی

فروشگاه کانون ابزار انکودر خطی را در مدل، طول و رزولوشن های گوناگون موجود کرده است. جهت مشاوره و خرید با 09121473023 و یا 02166393900 تماس بگیرید.

 خرید انکودر خطی

خروجی انکودر خطی

خروجی انکودر خطی به صورت دیجیتال ( صفر و یک ) است. البته خط کش با خروجی آنالوگ نیز در فروشگاه کانون ابزار موجود است.

 

انکودر خطی نوری

انکودر خطی می تواند  نوری و مغناطیسی  و...باشد که مربوط به نوع ساختار داخلی آن میباشد. فروشگاه ما، انکودر خطی در مدل نوری و هم در مدل مغناطیسی دارد. یکی از مزایا انکودر خطی مغناطیسی این است که به دلیل اینکه اساس کار آن مغناطیسی است، در مقابل آب و گرد و خاک بسیار مقاوم تر از انکودرهای  خطی نوری است.

 

انکودر خطی مغناطیسی

برای مثال انکودر خطی MLC320 شرکت آتک سنسور به دلیل اینکه ساختار آن مغناطیسی است، دارای استاندارد IP67 است و در برابر آب و گرد و خاک مقاوم است.

میتوانید خط کش های موجود را در لینک ( خط کش دیجیتال ) مشاهده کنید. همچنین جهت خرید و یا مشاوره میتوانید با شماره تلفن 09121473023 و یا 02166393900 تماس بگیرید.

 

انواع اینکودر خطی

انکدرها با تکنولوژی های ساخت متفاوت، شکلهای فیزیکی متنوع، رزولیشن و ولتاژهای مختلف و... تولید می گردد. خطکش نوری ALS6، خطکش نوری ALS5، خطکش نوری ALS4، خطکش نوری KA300، خطکش نوری KA500، خطکش نوری KA600، در فروشگاه کانون ابزار موجود است. همچنین خط کش های مغناطیسی سری های: خط کش مغناطیسی MLC320، خط کش مغناطیسی MLC310، خط کش مغناطیسی MLC410، خط کش مغناطیسی MLC420، خط کش مغناطیسی MLS110، خط کش مغناطیسی MLS120، خط کش مغناطیسی MLS130، خط کش مغناطیسی LTS در فروشگاه کانون ابزار بفروش میرسد.

 انکودر خطی مغناطیسی

 

انکودر خطی نواری

 

انکودر خطی مغناطیسی

هر کدام از مدل های بالا کاربرد خاص خود را دارند.

 

رزولوشن انکودر خطی

انکودر های خطی در رزولوشن های گوناگونی تولید شده است. که بسته به نیاز خود میتوانید آن را خریداری کنید.

انکودر خطی را میتوان به نمایشگر دیجیتال، PLC و سایر دستگاه هایی که ورودی دیجیتال دارند متصل کرد و مقادیر را مشاهده و پروسس کرد.

وصل کردن انکودر خطی به نمایشگر 

ولتاژ کاری انکودر خطی

در هنگام اتصال انکدر خطی به نمایشگر دیجیتال و یا PLC باید به این نکته اشاره کرد که ولتاژ مورد نیاز اینکودر خطی به چه صورت است. انکدر خطی شرکت آتک سنسور، به صورت HPL است، به این معنی که ولتاژ 5 تا 30 ولت را ساپورت میکند. همین امر باعث میشود که بتوان از انکودر خطی آتک سنسور در اکثر پروژه ها استفاده کرد و نگران ولتاژ تغذیه انکودر نبود.

حالا که با مفهوم انکودر خطی آشنا شدید، اگر قصد خرید دارید توصیه میشود فیلم (راهنمای انتخاب خط کش دیجیتال) را مشاهده کنید. همچنین جهت خرید و مشاوره میتوانید با شماره تلفن 09121473023 و یا 02166393900 تماس بگیرید.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید